Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.     

KALENDARIUM ŚWIĄT SPECJALNYCH

Kalendarium świąt, dni specjalnych

 

Styczeń

1 Światowy Dzień Pokoju

21 Dzień Babci

22 Dzień Dziadka

30 Światowy Dzień Pomocy Chorym na trąd

Luty

11 Światowy Dzień Chorego

14 Walentynki – Dzień Zakochanych

 

Marzec

1 Międzynarodowy Dzień Walki przeciwko Zbrojeniom Atomowym

3 Międzynarodowy Dzień Pisarza

8 Dzień Kobiet

10 Dzień Mężczyzn

17 Światowy Dzień Morza

19 Światowy Dzień Inwalidy

21 Międzynarodowy Dzień Walki z Dyskryminacją Rasową

22 Światowy Dzień Wody

23 Światowy Dzień Meteorologii

27 Międzynarodowy Dzień Teatru

 

Kwiecień

2 Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

7 Światowy Dzień Zdrowia

12 Międzynarodowy Dzień Lotnictwa i Kosmonautyki

15 Międzynarodowy Dzień Kombatanta

18 Międzynarodowy Dzień Ochrony Zabytków

22 Dzień Ziemi

29 Międzynarodowy Dzień Tańca

Maj

1 Międzynarodowe Święto Pracy

3 Święto Konstytucji 3 Maja

4 Dzień Strażaka

8 Dzień Bibliotek i Bibliotekarza

   Światowy Dzień Czerwonego Krzyża

12 Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki

18 Międzynarodowy Dzień Muzeów

26 Dzień Matki

Czerwiec

1 Międzynarodowy Dzień Dziecka

   Dzień Sportu

5 Międzynarodowy Dzień Ochrony Środowiska

12 Międzynarodowy Dzień bez samochodu

23 Dzień Ojca

27 Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Narkomanii

 

Lipiec

1 Światowy Dzień Architektury

11 Światowy Dzień Ludności

Sierpień

10 Dzień Przewodników i Ratowników Górskich

15 Dzień Wojska Polskiego

 

Wrzesień

16 Międzynarodowy Dzień Warstwy Ozonowej

17 Dzień Sybiraka

21 Światowy Dzień Choroby Alzheimera

27 Międzynarodowy Dzień Turystyki

29 Dzień Głośnego Czytania

Październik

1 Międzynarodowy Dzień Lekarza

   Międzynarodowy Dzień Muzyki

   Międzynarodowy Dzień Ludzi Starszych

4-11 Światowy Tydzień Zwierząt

6 Światowy Dzień Mieszkalnictwa

7 Dzień Uchodźcy

10 Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

14 Dzień Nauczyciela

     Światowy Dzień Wyżywienia

     Światowy Dzień Normalizacji

16 Światowy Dzień Wyżywienia

17 Światowy Dzień Walki z Nędzą

24 Dzień Organizacji Narodów Zjednoczonych

24-31 Tydzień Rozbrojenia

 

Listopad

10 Międzynarodowy Dzień Młodzieży

11 Święto Niepodległości

14 Światowy Dzień Chorych na Cukrzycę

21 Światowy Dzień bez Papierosa

     Dzień Życzliwości

25 Światowy Dzień bez Futra

     Dzień Kolejarza

29 Dzień Podchorążego

30 Andrzejki

 

Grudzień

1 Światowy Dzień Walki z AIDS

4 Dzień Górnika – Barbórka

5 Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

6 Mikołajki

10 Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka

PRZEGLĄD ARTYKUŁÓW Z KATEGORII PEDAGOG

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Prev Next

MAMO, NIE KRZYCZ NA MNIE

"Mamo, nie krzycz na mnie". O destrukcyjnym wpływie krzyku Dlaczego krzyczymy na dzieci? Zwykle ma to miejsce, kiedy maluch czymś nas zdenerwuje - nie posprząta zabawek, nie chce się ubierać, kłóci...

JAK SPRAWIĆ, BY DZIECKO CIĘ SŁUCHAŁO?

Poznaj 12 skutecznych sposobów  i  5, które zupełnie nie działają Jako rodzice doskonale wiemy, że zachowanie dziecka bywa czasem trudne do zniesienia (może nawet częściej niż czasem). Dzieci bywają uparte, wolą...

POMOCY !!!

Gdzie szukać pomocy:     Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Suwałkach, ul. Mickiewicza 1 tel. 87 5628001, www.um.suwalki.pl Poradnia Uzależnienia i Współuzależnienia od Alkoholu w Suwałkach, ul. Reja 67 A tel. 87 5626459, www.spspzoz.pl Poradnia Terapii...

WCZESNA POMOC SZANSĄ DLA NAJMŁODSZYCH

Wczesna pomoc szansą dla najmłodszych Decyzją Prezydenta Miasta Suwałk w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej został uruchomiony program „Prowadzenie kampanii informacyjnej, zwiększającej świadomość rodziców w zakresie wykrywania nieprawidłowości w rozwoju dzieci”. Ma on pomóc...

OGLĄDANIE TELEWIZJI

6 POWODÓW BY OGRANICZYĆ OGLĄDANIE TELEWIZJI OBNIŻA AKTYWNOŚĆ UMYSŁOWĄ.     Psychologowie udowodnili, że kilkugodzinne wpatrywanie się w ekran wprowadza w stan złudnego odprężenia i lekkiej hipnozy. Aktywność umysłowa jest wtedy niższa niż normalnie. Z...

NASZE DZIECI

CO MOŻEMY ZROBIĆ, BY NASZE DZIECI DOBRZE SIĘ ROZWIJAŁY I RADZIŁY SOBIE ZORAZ LEPIEJ   Często nagradzaj dziecko – uśmiechem, gestem, słowem ale też wyznaczaj granice – mów, na co się nie...

INTERNET I DZIECI

Internet w wychowaniu dziecka. Media w wychowaniu są potrzebne, lecz nie są niezbędne. Jeśli kto mówi, że media są zagrożeniem w wychowaniu, to należy sprostować: zagrożeniem jest człowiek, który w sposób niewłaściwy...

PPP - OFERTA DLA RODZICÓW

Oferta poradni dla Rodziców w II semestrze roku szkolnego 2013/2014   Szkoła dla Rodziców- warsztaty umiejętności wychowawczych dla rodziców   Grupa wsparcia dla rodziców, którzy ukończyli warsztaty "Szkoła dla Rodziców"   Wychowanie bez klapsa- zajęcia dla...

JAK MOTYWOWAĆ DZIECI

MOTYWOWANIE DZIECI DO DZIAŁANIA Większość z rodziców marzy, aby jego dziecko wyrosło na dobrego, mądrego człowieka, który nie tylko da sobie radę w życiu, ale również zaspokoi własne potrzeby i sprosta...

CZY ROZUMIEMY DZIECI?

Czy rozumiemy własne dzieci? – płaszczyzny rozumienia i nierozumienia.         Chociaż jesteśmy podobno narodem indywidualistów lubimy żyć we wspólnotach. Szczególnie cenimy rodzinę, która skutecznie opiera się różnego rodzaju zagrożeniom i próbom dekonstrukcji.              ...

PRZEZIĘBIENIE

Co robić, gdy bierze cię przeziębienie   Gdy tylko zauważysz u siebie pierwsze objawy przeziębienia, zacznij działać. Na szczęście przeziębienie rozwija się powoli, gdy zatem szybko wkroczysz do akcji, możesz mu zaradzić.  ...

POMOC PSYCHOLOGICZNO - PEDAGOGICZNA

  Pomoc psychologiczno-pedagogiczna "Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem, ale dla wielu ludzi jesteś całym światem" Gabriel Garcia Marquez   Podpisane przez Ministra Edukacji Narodowej w dniu 17 listopada 2010r. nowe rozporządzenie...

PPP - RODZICE DZIECI PRZEDSZKOLNYCH

Dla rodziców - Przedszkole Wykłady i prelekcje   temat osoby prowadzące Rozwój mowy dziecka. Kiedy należy zgłosić się do logopedy. Maria Sadowska Czy moje dziecko ma wadę wymowy? Mirosława Sielicka Zagrożenia i stres związany z używaniem komputerów przez dzieci...

DZIECKO A NARKOTYKI

Co zrobić, gdy dziecko ma już za sobą pierwszy kontakt z narkotykami ? Może się zdarzyć, że mimo Twoich najlepszych starań, uwagi i znajomości problemu, Twoje dziecko sięgnie po narkotyki. Nie...

PRACA DOMOWA

CZY POMAGAĆ W ODRABIANIU LEKCJI?     Z DZIECKIEM, A NIE ZA DZIECKO Łatwiej jest w kilka minut odrobić lekcje za dziecko, niż siedzieć z nim przy biurku i tracić cenny czas na wyjaśnienia....

DIETA NA PAMIĘĆ

  Dieta na lepszą pamięć   Czy wiesz, że to co jesz ma wpływ na twoją pamięć? To prawda! To, co jemy, ma bezpośredni wpływ na naszą pamięć. Dlatego też powinnyśmy odpowiednio...