Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.     

Jak być lubianym?

Być lubianym znaczy niejednokrotnie być szczęśliwym, ponieważ osoby nie cieszące się sympatią otocznia nie mogą liczyć na pomoc, na dobra radę czy uśmiech w trudnej chwili. Omijają je też wydarzenia towarzyskie i posiadają one decydowanie mniej przyjaciół. Jak należy się zachowywać, by być lubianym?

Polub samego siebie

Ludzie smutni i z kompleksami rzadko kiedy są lubiani przez otoczenie. Tak więc jeżeli chcesz być lubiany, to bądź zawsze pewny siebie, co nie oznacza zarozumiały. Jeżeli ty siebie akceptujesz, to twoje otoczenie z pewnością także. Bądź więc otwarty i zadowolony z życia.

 

Bądź szczery

Być lubianym to nie oznacza ciągle być uśmiechniętym. Kiedy w twoim życiu wydarzy się coś naprawdę złego miej odwagę być poważnym i zakomunikować to innym, a jeżeli jest taka potrzeba, to nie bój się zwrócić z prośbą o pomoc.

 

Nic na siłę

Kiedy czujesz, że ktoś cię nie lubi, to nie staraj się mu na siłę przypodobać. Ta osoba może cię w końcu nie darzyć sympatią ze względów zupełnie od ciebie niezależnych. Na przykład może być po prostu zazdrosna. Najlepiej to zignorować. Kiedy ktoś za wszelką cenę zabiega o popularność jest odbierany jako fałszywy. Bądź zawsze sobą i dbaj, by mieć więcej przyjaciół niż wrogów. Pamiętaj nikt nie jest lubiany przez wszystkich, są tylko jednostki budzące taki respekt, że nikt im nie okazuje braku sympatii.

 

Pracuj nad mową ciała

Wbrew pozorom mowa ciała jest bardzo ważna i sprawia, że inni ludzie wyrabiają sobie zdanie na nasz temat. Chodź zawsze wyprostowany, ale nie sztywny, jakbyś połknął kij. Unikaj postawy zamkniętej czyli zakładania ręki za rękę czy ramię. Patrz prosto w oczy swoim rozmówcom i uśmiechaj się.

 

Rozmawiaj umiejętnie

Umiejętne prowadzenie rozmowy to prawdziwa sztuka. Aby być pozytywnie odbieranym nigdy nie przerywaj swojemu rozmówcy, to jest niegrzeczne. Nie mów tylko o sobie. Wypytuj rozmówcę o jego sprawy, dzięki czemu pokarzesz, że nie jest ci on obojętny, a twój rozmówca poczuje się dowartościowany. Jeżeli masz poczucie humoru to nie bój się z niego korzystać. Jak kogoś z twojego otoczenia spotka coś złego nie bój się wyrazić mu swojego współczucia. Podobnie z pozytywnymi rzeczami. Zawsze pogratuluj temu, co osiągnął sukces. Nie bój się także prawić komplementów, byle tylko z umiarem.

 

Dbaj o przyjaciół

Przyjaciele to ludzie bardzo ci bliscy. Twoje otoczenie patrzy i ocenia jak traktujesz swoich przyjaciół. Relacje z ludźmi nam bliskimi wiele mówią o nas samych. Dobrze traktujesz swoich przyjaciół, to znak, że warto zostać jednym z nich. Dodatkowo przyjaciele to ludzie, o których powinniśmy dbać i pamiętać. Nie zapominaj więc o ich urodzinach i imieninach. Drobny prezent czy nawet kartka sprawi, że poczują się doceniani przez ciebie.

 

Bezinteresowny czy asertywny?

Dla przyjaciół bądź zawsze bezinteresowny. Natomiast dla pozostałych kieruj się zasadami asertywności, to znaczy, jeżeli ich prośba wymaga od ciebie wielkiego poświęcenia, to grzecznie odmów i uzasadnij przyczynę odmowy. Osoby, które odwalają za całą grupę brudną robotę, wcale nie są przez to lubiane czy doceniane. Lubimy ludzi, którzy szanują siebie i na których jednocześnie możemy liczyć.

 

Zrób dobre pierwsze wrażenie

Pierwsze wrażanie, jakie wywołasz na nowym otoczeniu może okazach się decydujące w późniejszych stosunkach. Kiedy poznajesz kogoś nowego to podczas powitania patrz mu w oczy, uściśnij jego dłoń, uśmiechnij się. Ważną rzeczą jest zapamiętanie imienia i najlepiej nazwiska osoby poznanej. Pamiętaj łatwiej zrobić dobre pierwsze wrażenie, niż naprawić złą opinię!

 

Unikaj konfliktów

Nie prowokuj żadnych konfliktów w grupie, a jeżeli już zostaniesz w jakiś zamieszany to staraj się go załagodzić. Ludzi kłótliwi i złośliwi nie cieszą się sympatią otoczenia.

 

Uśmiechaj się i bądź miły dla wielu osób

Osoby miłe i radosne są dużo lepiej odbierane przez otoczenie. Jednostki uśmiechnięte sprawiają też wrażenie szczęśliwych, a skoro posiadły tajną receptę na szczęście, której wszyscy poszukujemy, to staramy się przebywać w ich towarzystwie jak najczęściej i tą receptę im wykraść.

PRZEGLĄD ARTYKUŁÓW Z KATEGORII PEDAGOG

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Prev Next

MAMO, NIE KRZYCZ NA MNIE

"Mamo, nie krzycz na mnie". O destrukcyjnym wpływie krzyku Dlaczego krzyczymy na dzieci? Zwykle ma to miejsce, kiedy maluch czymś nas zdenerwuje - nie posprząta zabawek, nie chce się ubierać, kłóci...

JAK SPRAWIĆ, BY DZIECKO CIĘ SŁUCHAŁO?

Poznaj 12 skutecznych sposobów  i  5, które zupełnie nie działają Jako rodzice doskonale wiemy, że zachowanie dziecka bywa czasem trudne do zniesienia (może nawet częściej niż czasem). Dzieci bywają uparte, wolą...

JAK MOTYWOWAĆ DZIECI

MOTYWOWANIE DZIECI DO DZIAŁANIA Większość z rodziców marzy, aby jego dziecko wyrosło na dobrego, mądrego człowieka, który nie tylko da sobie radę w życiu, ale również zaspokoi własne potrzeby i sprosta...

PPP - DZIECI I MŁODZIEŻ

Pomóżmy dzieciom, by każde z nich stało się tym, kim stać się może” J. Korczak   Oferta zajęć grupowych na terenie Poradni w II semestrze roku szkolnego 2013/2014   Dla dzieci i młodzieży: Kształtowanie kompetencji...

WCZESNA POMOC SZANSĄ DLA NAJMŁODSZYCH

Wczesna pomoc szansą dla najmłodszych Decyzją Prezydenta Miasta Suwałk w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej został uruchomiony program „Prowadzenie kampanii informacyjnej, zwiększającej świadomość rodziców w zakresie wykrywania nieprawidłowości w rozwoju dzieci”. Ma on pomóc...

NASZE DZIECI

CO MOŻEMY ZROBIĆ, BY NASZE DZIECI DOBRZE SIĘ ROZWIJAŁY I RADZIŁY SOBIE ZORAZ LEPIEJ   Często nagradzaj dziecko – uśmiechem, gestem, słowem ale też wyznaczaj granice – mów, na co się nie...

INTERNET I DZIECI

Internet w wychowaniu dziecka. Media w wychowaniu są potrzebne, lecz nie są niezbędne. Jeśli kto mówi, że media są zagrożeniem w wychowaniu, to należy sprostować: zagrożeniem jest człowiek, który w sposób niewłaściwy...

PRZEZIĘBIENIE

Co robić, gdy bierze cię przeziębienie   Gdy tylko zauważysz u siebie pierwsze objawy przeziębienia, zacznij działać. Na szczęście przeziębienie rozwija się powoli, gdy zatem szybko wkroczysz do akcji, możesz mu zaradzić.  ...

PRACA DOMOWA

CZY POMAGAĆ W ODRABIANIU LEKCJI?     Z DZIECKIEM, A NIE ZA DZIECKO Łatwiej jest w kilka minut odrobić lekcje za dziecko, niż siedzieć z nim przy biurku i tracić cenny czas na wyjaśnienia....

PPP - OFERTA DLA RODZICÓW

Oferta poradni dla Rodziców w II semestrze roku szkolnego 2013/2014   Szkoła dla Rodziców- warsztaty umiejętności wychowawczych dla rodziców   Grupa wsparcia dla rodziców, którzy ukończyli warsztaty "Szkoła dla Rodziców"   Wychowanie bez klapsa- zajęcia dla...

PPP - RODZICE DZIECI PRZEDSZKOLNYCH

Dla rodziców - Przedszkole Wykłady i prelekcje   temat osoby prowadzące Rozwój mowy dziecka. Kiedy należy zgłosić się do logopedy. Maria Sadowska Czy moje dziecko ma wadę wymowy? Mirosława Sielicka Zagrożenia i stres związany z używaniem komputerów przez dzieci...

OGLĄDANIE TELEWIZJI

6 POWODÓW BY OGRANICZYĆ OGLĄDANIE TELEWIZJI OBNIŻA AKTYWNOŚĆ UMYSŁOWĄ.     Psychologowie udowodnili, że kilkugodzinne wpatrywanie się w ekran wprowadza w stan złudnego odprężenia i lekkiej hipnozy. Aktywność umysłowa jest wtedy niższa niż normalnie. Z...

HIGIENA OSOBISTA

Pot   Pot-nasz wróg! Jak zawsze być i czuć się świeżo? Sprawdź! Dbaj o higienę Myj się dwa razy dziennie- rano i wieczorem. Jeżeli należysz do osób z nadmierną potliwością rób to nawet...

DOPALACZE

Dopalacze CO   TO   SĄ   DOPALACZE ? KILKA   ISTOTNYCH   INFORMACJI   NA   ICH   TEMAT Ostatnio w prasie i w TV pojawiło się wiele doniesień na temat tzw. ,,dopalaczy”   Czy jednak naprawdę wiadomo co to są dopalacze? Terminu...

PPP - RODZICE GIMNAZJALISTÓW

Dla rodziców - Gimnazjum Wykłady i prelekcje   temat osoby prowadzące Zagrożenie narkomanią wśród uczniów Barbara Jurewicz Choroby i zaburzenia psychiczne u dzieci i młodzieży. Anna Cieślukowska Uzależnienie od komputera wśród dzieci i młodzieży. Magdalena Kościesza Problemy okresu dorastania. Barbara Leśniewska-Gawryś Moje dziecko...

DIETA NA PAMIĘĆ

  Dieta na lepszą pamięć   Czy wiesz, że to co jesz ma wpływ na twoją pamięć? To prawda! To, co jemy, ma bezpośredni wpływ na naszą pamięć. Dlatego też powinnyśmy odpowiednio...