Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.     

Dla rodziców - Przedszkole

Wykłady i prelekcje

 

temat

osoby prowadzące

Rozwój mowy dziecka. Kiedy należy zgłosić się do logopedy.

 • Maria Sadowska

Czy moje dziecko ma wadę wymowy?

 • Mirosława Sielicka

Zagrożenia i stres związany z używaniem komputerów przez dzieci – jak ich unikać.

 • Małgorzata Koncewicz

Co powinno niepokoić w wymowie dziecka - czyli kiedy udać się do logopedy?

 • Anna Remelska

Jak rozpoznać zaburzeniaintegracji sensorycznej u dzieci.

 • Jolanta Jargiło

„Moje dziecko nie chce mówić!...” – czyli słów kilka o opóźnionym rozwoju mowy.

 • Anna Remelska

Wpływ postaw rodzicielskich na zachowanie dziecka.

 • Małgorzata Osowska

Gotowość dziecka do podjęcia nauki w szkole.

 • Maria Korzun
 • Maria Kowalewska

Gotowość dziecka do podjęcia nauki w szkole (konsultacje dla rodziców i nauczycieli).

 • Maria Korzun

Jak stymulować rozwój psychomotoryczny dziecka w wieku przedszkolnym.

 • Joanna Śliwowska

Style wychowawcze i postawy rodzicielskie a rozwój i kształtowanie się osobowości dziecka.

 • Agnieszka Winnik-Pomichter

 

Warsztaty


 

temat

„Wychowanie bez klapsa” - warsztaty.

cele

Rozwój umiejętności reagowania w sytuacjach trudnych.

osoba prowadząca

Małgorzata Osowska

grupa

10 osób

czas trwania zajęć

7 spotkań (każde po 3 godziny)

miejsce

Poradnia


 

temat

Szkoła dla Rodziców - warsztaty.

cele

Rozwój umiejętności wychowawczych rodziców.

osoba prowadząca

Małgorzata Osowska, Joanna Śliwowska, Agnieszka Winnik-Pomichter, Teresa Żylińska-Firlej

grupa

10-15 osób

czas trwania zajęć

10 spotkań (3 godziny raz w tygodniu)

miejsce

Poradnia


 

temat

Warsztaty umiejętności wychowawczych dla rodziców dzieci z objawami nadpobudliwości psychoruchowej.

cele

Rozwijanie umiejętności wychowawczych korygujących objawy nadpobudliwości psychoruchowej.

osoba prowadząca

Anna Nowacka

grupa

10-12 osób

czas trwania zajęć

Cykl spotkań (2 godziny raz w tygodniu)

miejsce

Poradnia                 


 

temat

„Jak wspierać dziecko w sytuacjach trudnych” - warsztaty.

cele

Rozwijanie umiejętności wspierania rozwoju emocjonalnego dziecka.

osoba prowadząca

Anna Nowacka

grupa

10 osób

czas trwania zajęć

3 godziny

miejsce

Poradnia


 

temat

„Kiedy moje dziecko się złości” - warsztaty.

cele

Rozwijanie umiejętności konstruktywnego reagowania na przejawiane przez dziecko trudne emocje i zachowania. Rozwijanie umiejętności radzenia sobie z własną złością.

osoba prowadząca

Anna Nowacka

grupa

10 osób

czas trwania zajęć

2 spotkania (każde po 3 godziny)

miejsce

Poradnia


 

temat

„Wady postawy u małych dzieci oraz sposoby ich korygowania” - warsztaty.

cele

Uświadomienie rodzicom istnienia wad postawy i wynikających z nich zagrożeń.

osoba prowadząca

Jolanta Jargiło

termin

Według zgłoszeń

grupa

10-12 osób

czas trwania zajęć

1 godzina

miejsce

Przedszkole

PRZEGLĄD ARTYKUŁÓW Z KATEGORII PEDAGOG

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
Prev Next

MAMO, NIE KRZYCZ NA MNIE

"Mamo, nie krzycz na mnie". O destrukcyjnym wpływie krzyku Dlaczego krzyczymy na dzieci? Zwykle ma to miejsce, kiedy maluch czymś nas zdenerwuje - nie posprząta zabawek, nie chce się ubierać, kłóci...

JAK SPRAWIĆ, BY DZIECKO CIĘ SŁUCHAŁO?

Poznaj 12 skutecznych sposobów  i  5, które zupełnie nie działają Jako rodzice doskonale wiemy, że zachowanie dziecka bywa czasem trudne do zniesienia (może nawet częściej niż czasem). Dzieci bywają uparte, wolą...

WCZESNA POMOC SZANSĄ DLA NAJMŁODSZYCH

Wczesna pomoc szansą dla najmłodszych Decyzją Prezydenta Miasta Suwałk w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej został uruchomiony program „Prowadzenie kampanii informacyjnej, zwiększającej świadomość rodziców w zakresie wykrywania nieprawidłowości w rozwoju dzieci”. Ma on pomóc...

JAK MOTYWOWAĆ DZIECI

MOTYWOWANIE DZIECI DO DZIAŁANIA Większość z rodziców marzy, aby jego dziecko wyrosło na dobrego, mądrego człowieka, który nie tylko da sobie radę w życiu, ale również zaspokoi własne potrzeby i sprosta...

NASZE DZIECI

CO MOŻEMY ZROBIĆ, BY NASZE DZIECI DOBRZE SIĘ ROZWIJAŁY I RADZIŁY SOBIE ZORAZ LEPIEJ   Często nagradzaj dziecko – uśmiechem, gestem, słowem ale też wyznaczaj granice – mów, na co się nie...

PRZEZIĘBIENIE

Co robić, gdy bierze cię przeziębienie   Gdy tylko zauważysz u siebie pierwsze objawy przeziębienia, zacznij działać. Na szczęście przeziębienie rozwija się powoli, gdy zatem szybko wkroczysz do akcji, możesz mu zaradzić.  ...

DOPALACZE

Dopalacze CO   TO   SĄ   DOPALACZE ? KILKA   ISTOTNYCH   INFORMACJI   NA   ICH   TEMAT Ostatnio w prasie i w TV pojawiło się wiele doniesień na temat tzw. ,,dopalaczy”   Czy jednak naprawdę wiadomo co to są dopalacze? Terminu...

PRZYKAZANIA PRZYJACIÓŁKI

Prawdziwa przyjaciółka   Co powinna a czego nie powinna robić prawdziwa przyjaciółka? 9 przykazań przyjaciółki: 1. Będzie wspierała Cię w dążeniu do celów, nie powie Ci, że się nie nadajesz do niczego,...

INTERNET I DZIECI

Internet w wychowaniu dziecka. Media w wychowaniu są potrzebne, lecz nie są niezbędne. Jeśli kto mówi, że media są zagrożeniem w wychowaniu, to należy sprostować: zagrożeniem jest człowiek, który w sposób niewłaściwy...

PPP - DZIECI I MŁODZIEŻ

Pomóżmy dzieciom, by każde z nich stało się tym, kim stać się może” J. Korczak   Oferta zajęć grupowych na terenie Poradni w II semestrze roku szkolnego 2013/2014   Dla dzieci i młodzieży: Kształtowanie kompetencji...

PPP - OFERTA DLA RODZICÓW

Oferta poradni dla Rodziców w II semestrze roku szkolnego 2013/2014   Szkoła dla Rodziców- warsztaty umiejętności wychowawczych dla rodziców   Grupa wsparcia dla rodziców, którzy ukończyli warsztaty "Szkoła dla Rodziców"   Wychowanie bez klapsa- zajęcia dla...

PRACA DOMOWA

CZY POMAGAĆ W ODRABIANIU LEKCJI?     Z DZIECKIEM, A NIE ZA DZIECKO Łatwiej jest w kilka minut odrobić lekcje za dziecko, niż siedzieć z nim przy biurku i tracić cenny czas na wyjaśnienia....

POMOCY !!!

Gdzie szukać pomocy:     Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Suwałkach, ul. Mickiewicza 1 tel. 87 5628001, www.um.suwalki.pl Poradnia Uzależnienia i Współuzależnienia od Alkoholu w Suwałkach, ul. Reja 67 A tel. 87 5626459, www.spspzoz.pl Poradnia Terapii...

POMOC PSYCHOLOGICZNO - PEDAGOGICZNA

  Pomoc psychologiczno-pedagogiczna "Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem, ale dla wielu ludzi jesteś całym światem" Gabriel Garcia Marquez   Podpisane przez Ministra Edukacji Narodowej w dniu 17 listopada 2010r. nowe rozporządzenie...

PPP - RODZICE SP

Dla rodziców - Szkoła podstawowa Wykłady i prelekcje   temat osoby prowadzące Prawidłowa mowa warunkiem sukcesów w nauce. Maria Sadowska Wpływ zaburzeń mowy na trudności szkolne dziecka. Mirosława Sielicka Co powinno niepokoić w wymowie dziecka - czyli kiedy udać...

PPP - RODZICE GIMNAZJALISTÓW

Dla rodziców - Gimnazjum Wykłady i prelekcje   temat osoby prowadzące Zagrożenie narkomanią wśród uczniów Barbara Jurewicz Choroby i zaburzenia psychiczne u dzieci i młodzieży. Anna Cieślukowska Uzależnienie od komputera wśród dzieci i młodzieży. Magdalena Kościesza Problemy okresu dorastania. Barbara Leśniewska-Gawryś Moje dziecko...