Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.     

Dla rodziców - Szkoła podstawowa

Wykłady i prelekcje

 

temat

osoby prowadzące

Prawidłowa mowa warunkiem sukcesów w nauce.

 • Maria Sadowska

Wpływ zaburzeń mowy na trudności szkolne dziecka.

 • Mirosława Sielicka

Co powinno niepokoić w wymowie dziecka - czyli kiedy udać się do logopedy?

 • Anna Remelska

„Moje dziecko nie chce mówić!” – czyli słów kilka o opóźnionym rozwoju mowy.

 • Anna Remelska

Jak pomagać dziecku w nauce?

 • Wiesława Taraszkiewicz

Psychologiczne aspekty używania komputerów przez dzieci.

 • Małgorzata Koncewicz

Czynniki warunkujące powodzenie w nauce szkolnej.

 • Wiesława Taraszkiewicz

Przyczyny niepowodzeń w uczeniu się matematyki.

 • Wiesława Taraszkiewicz

Dziecko dyslektyczne w szkole i w domu.

 • Maria Kowalewska

Przyczyny niepowodzeń szkolnych. Jak pomóc dziecku w nauce.

 • Maria Kowalewska

Agresja wśród dzieci i młodzieży.

 • Barbara Jurewicz

Niepowodzenia dydaktyczne uczniów a trudności wychowawcze.

 • Barbara Jurewicz

Problemy okresu dorastania.

 • Barbara Leśniewska-Gawryś

Choroby i zaburzenia psychiczne u dzieci i młodzieży.

 • Anna Cieślukowska

Kary czy konsekwencje? – jak być skutecznym rodzicem.

 • Małgorzata Osowska

Uzależnienie od komputera wśród dzieci i młodzieży.

 • Magdalena Kościesza

Style wychowawcze i postawy rodzicielskie a rozwój i kształtowanie się osobowości dziecka.

 • Agnieszka Winnik-Pomichter

 

Warsztaty

 


 

temat

Szkoła dla Rodziców - warsztaty.

cele

Rozwój umiejętności wychowawczych rodziców.

osoba prowadząca

Małgorzata Osowska, Joanna Śliwowska, Agnieszka Winnik-Pomichter, Teresa Żylińska-Firlej

grupa

10-15 osób

czas trwania zajęć

10 spotkań (3 godziny raz w tygodniu)

miejsce

Poradnia


 

temat

Warsztaty umiejętności wychowawczych dla rodziców dzieci z objawami nadpobudliwości psychoruchowej.

cele

Rozwijanie umiejętności wychowawczych korygujących objawy nadpobudliwości psychoruchowej.

osoba prowadząca

Anna Nowacka

grupa

10-12 osób

czas trwania zajęć

Cykl spotkań (2 godziny raz w tygodniu)

miejsce

Poradnia


 

temat

„Jak wspierać dziecko w sytuacjach trudnych” - warsztaty.

cele

Rozwijanie umiejętności wspierania rozwoju emocjonalnego dziecka.

osoba prowadząca

Anna Nowacka

grupa

10 osób

czas trwania zajęć

3 godziny

miejsce

Poradnia


 

temat

„Kiedy moje dziecko się złości” - warsztaty.

cele

Rozwijanie umiejętności konstruktywnego reagowania na przejawiane przez dziecko trudne emocje i zachowania. Rozwijanie umiejętności radzenia sobie z własną złością.

osoba prowadząca

Anna Nowacka

grupa

10 osób

czas trwania zajęć

2 spotkania (każde po 3 godziny)

miejsce

Poradnia


 

temat

Jak rozmawiać z dzieckiem? - warsztaty.

cele

Poznanie konstruktywnych sposobów komunikowania się z dzieckiem, stawiania granic.

osoba prowadząca

Małgorzata Osowska

grupa

10-15 osób

czas trwania zajęć

1,5 godziny

miejsce

szkoła


 

temat

Grupa wsparcia dla rodziców, którzy ukończyli „Szkołę dla Rodziców”.

cele

Wsparcie w realizowaniu zaleceń warsztatu – superwizja sytuacji rodzinnych.

osoba prowadząca

Małgorzata Osowska, Teresa Żylińska-Firlej

grupa

10 osób

czas trwania zajęć

2,5 godziny (raz w miesiącu)

miejsce

Poradnia

PRZEGLĄD ARTYKUŁÓW Z KATEGORII PEDAGOG

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
Prev Next

MAMO, NIE KRZYCZ NA MNIE

"Mamo, nie krzycz na mnie". O destrukcyjnym wpływie krzyku Dlaczego krzyczymy na dzieci? Zwykle ma to miejsce, kiedy maluch czymś nas zdenerwuje - nie posprząta zabawek, nie chce się ubierać, kłóci...

JAK SPRAWIĆ, BY DZIECKO CIĘ SŁUCHAŁO?

Poznaj 12 skutecznych sposobów  i  5, które zupełnie nie działają Jako rodzice doskonale wiemy, że zachowanie dziecka bywa czasem trudne do zniesienia (może nawet częściej niż czasem). Dzieci bywają uparte, wolą...

JAK MOTYWOWAĆ DZIECI

MOTYWOWANIE DZIECI DO DZIAŁANIA Większość z rodziców marzy, aby jego dziecko wyrosło na dobrego, mądrego człowieka, który nie tylko da sobie radę w życiu, ale również zaspokoi własne potrzeby i sprosta...

WCZESNA POMOC SZANSĄ DLA NAJMŁODSZYCH

Wczesna pomoc szansą dla najmłodszych Decyzją Prezydenta Miasta Suwałk w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej został uruchomiony program „Prowadzenie kampanii informacyjnej, zwiększającej świadomość rodziców w zakresie wykrywania nieprawidłowości w rozwoju dzieci”. Ma on pomóc...

DOPALACZE

Dopalacze CO   TO   SĄ   DOPALACZE ? KILKA   ISTOTNYCH   INFORMACJI   NA   ICH   TEMAT Ostatnio w prasie i w TV pojawiło się wiele doniesień na temat tzw. ,,dopalaczy”   Czy jednak naprawdę wiadomo co to są dopalacze? Terminu...

PRZEZIĘBIENIE

Co robić, gdy bierze cię przeziębienie   Gdy tylko zauważysz u siebie pierwsze objawy przeziębienia, zacznij działać. Na szczęście przeziębienie rozwija się powoli, gdy zatem szybko wkroczysz do akcji, możesz mu zaradzić.  ...

NASZE DZIECI

CO MOŻEMY ZROBIĆ, BY NASZE DZIECI DOBRZE SIĘ ROZWIJAŁY I RADZIŁY SOBIE ZORAZ LEPIEJ   Często nagradzaj dziecko – uśmiechem, gestem, słowem ale też wyznaczaj granice – mów, na co się nie...

PRZYKAZANIA PRZYJACIÓŁKI

Prawdziwa przyjaciółka   Co powinna a czego nie powinna robić prawdziwa przyjaciółka? 9 przykazań przyjaciółki: 1. Będzie wspierała Cię w dążeniu do celów, nie powie Ci, że się nie nadajesz do niczego,...

PPP - DZIECI I MŁODZIEŻ

Pomóżmy dzieciom, by każde z nich stało się tym, kim stać się może” J. Korczak   Oferta zajęć grupowych na terenie Poradni w II semestrze roku szkolnego 2013/2014   Dla dzieci i młodzieży: Kształtowanie kompetencji...

INTERNET I DZIECI

Internet w wychowaniu dziecka. Media w wychowaniu są potrzebne, lecz nie są niezbędne. Jeśli kto mówi, że media są zagrożeniem w wychowaniu, to należy sprostować: zagrożeniem jest człowiek, który w sposób niewłaściwy...

PPP - OFERTA DLA RODZICÓW

Oferta poradni dla Rodziców w II semestrze roku szkolnego 2013/2014   Szkoła dla Rodziców- warsztaty umiejętności wychowawczych dla rodziców   Grupa wsparcia dla rodziców, którzy ukończyli warsztaty "Szkoła dla Rodziców"   Wychowanie bez klapsa- zajęcia dla...

PRACA DOMOWA

CZY POMAGAĆ W ODRABIANIU LEKCJI?     Z DZIECKIEM, A NIE ZA DZIECKO Łatwiej jest w kilka minut odrobić lekcje za dziecko, niż siedzieć z nim przy biurku i tracić cenny czas na wyjaśnienia....

CZY ROZUMIEMY DZIECI?

Czy rozumiemy własne dzieci? – płaszczyzny rozumienia i nierozumienia.         Chociaż jesteśmy podobno narodem indywidualistów lubimy żyć we wspólnotach. Szczególnie cenimy rodzinę, która skutecznie opiera się różnego rodzaju zagrożeniom i próbom dekonstrukcji.              ...

POMOCY !!!

Gdzie szukać pomocy:     Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Suwałkach, ul. Mickiewicza 1 tel. 87 5628001, www.um.suwalki.pl Poradnia Uzależnienia i Współuzależnienia od Alkoholu w Suwałkach, ul. Reja 67 A tel. 87 5626459, www.spspzoz.pl Poradnia Terapii...

OGLĄDANIE TELEWIZJI

6 POWODÓW BY OGRANICZYĆ OGLĄDANIE TELEWIZJI OBNIŻA AKTYWNOŚĆ UMYSŁOWĄ.     Psychologowie udowodnili, że kilkugodzinne wpatrywanie się w ekran wprowadza w stan złudnego odprężenia i lekkiej hipnozy. Aktywność umysłowa jest wtedy niższa niż normalnie. Z...

DZIECKO A NARKOTYKI

Co zrobić, gdy dziecko ma już za sobą pierwszy kontakt z narkotykami ? Może się zdarzyć, że mimo Twoich najlepszych starań, uwagi i znajomości problemu, Twoje dziecko sięgnie po narkotyki. Nie...