Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.     

 

 

 

 

 

WYJAZD DO KINA CINEMA LUMIER W SUWAŁKACH
NA BAJKĘ "O CZYM MARZĄ ZWIERZĘTA"

 

 

 

 

Opiekunowie:

Anna Myszko

Alicja Murawko

Lista dzieci uczestniczących w wycieczce:

-Zosia Truchan

-Bartosz Truchan

-Zuzanna Sapieszko

-Klaudia Karczewska

-Aleksandra Górska

-Oliwier Krzesicki

-Dawid Krzesicki

Dnia 17.09.2020 grupa siedmiorga dzieci z Turówki Nowej odbyły wycieczkę do kina Cinema Lumiere w Suwałkach na bajkę ,,O czym marzą zwierzęta’’. Wycieczka trwała 3 godziny ,uczestnicy wycieczki dotarli na miejsce busem,, Trans Lech’’. W czasie przejazdu przedszkolaki śpiewali ulubione piosenki .

Dzieci miały okazję obejrzeć bajkę animowaną przedstawiającą historię małej oposicy Klary, zamieszkującej w odległym zakątku Ziemi ,z dala od oczu ciekawych ludzi ,leży Sanktuarium .to miejsce gdzie zagrożone gatunki zwierząt znajdują schronienie ,a źródło szczęścia i dobrobytu jest magiczne drzewo .Największym marzeniem naszej małej bohaterki jest zobaczyć śnieg, lepić bałwana i rzucać się śnieżkami z przyjaciółmi. Kiedy nadchodzi dzień ,w którym mieszkańcy Sanktuarium zbierają się pod konarami magicznego drzewa- Klara zrywa ostatni liść i wypowiada na głos swe mroźne marzenie

Nudy w kinie nie było -dużo wątków ,wiele postaci ,same atrakcje .Dzieci były zachwycone. Uśmiechnięte buzie oraz pełne przejęcia komentarze o zachowaniu naszej bohaterki ,były potwierdzeniem dobrze spędzonego popołudnia . Wyjazd edukacyjny ma zawsze posmak przygody .Nic dziwnego ,że wspomnienia o wycieczce i zdarzenie jej towarzyszące są bardzo trwałe ,zapadają w pamięci na długie lata .

Cele i założenia programowe wycieczki to:

-nabywanie umiejętności uczestniczenia w seansach filmowych

- wdrażanie do właściwych zachowań podczas pobytu w kinie oraz środkach transportu

- stwarzanie sytuacji aktywizujących procesy myśleniowe (rozumienie wartości takich jak dobro, prawda, przyjaźń)

Po zakończonym seansie zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie i udaliśmy się na miejsce spotkania gdzie czekał już na nas bus. Przez całą drogę powrotną trwały rozmowy na temat obejrzanej bajki. Wszyscy pełni wrażeń wróciliśmy do przedszkola.To był bardzo udany dzień.

 


 

 • IMG_20200917_110157
 • IMG_20200917_111624
 • IMG_20200917_111626
 • IMG_20200917_112043
 • IMG_20200917_112052
 • IMG_20200917_125250

PRZEGLĄD ARTYKUŁÓW Z KATEGORII PEDAGOG

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
Prev Next

MAMO, NIE KRZYCZ NA MNIE

"Mamo, nie krzycz na mnie". O destrukcyjnym wpływie krzyku Dlaczego krzyczymy na dzieci? Zwykle ma to miejsce, kiedy maluch czymś nas zdenerwuje - nie posprząta zabawek, nie chce się ubierać, kłóci...

JAK SPRAWIĆ, BY DZIECKO CIĘ SŁUCHAŁO?

Poznaj 12 skutecznych sposobów  i  5, które zupełnie nie działają Jako rodzice doskonale wiemy, że zachowanie dziecka bywa czasem trudne do zniesienia (może nawet częściej niż czasem). Dzieci bywają uparte, wolą...

JAK MOTYWOWAĆ DZIECI

MOTYWOWANIE DZIECI DO DZIAŁANIA Większość z rodziców marzy, aby jego dziecko wyrosło na dobrego, mądrego człowieka, który nie tylko da sobie radę w życiu, ale również zaspokoi własne potrzeby i sprosta...

WCZESNA POMOC SZANSĄ DLA NAJMŁODSZYCH

Wczesna pomoc szansą dla najmłodszych Decyzją Prezydenta Miasta Suwałk w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej został uruchomiony program „Prowadzenie kampanii informacyjnej, zwiększającej świadomość rodziców w zakresie wykrywania nieprawidłowości w rozwoju dzieci”. Ma on pomóc...

NASZE DZIECI

CO MOŻEMY ZROBIĆ, BY NASZE DZIECI DOBRZE SIĘ ROZWIJAŁY I RADZIŁY SOBIE ZORAZ LEPIEJ   Często nagradzaj dziecko – uśmiechem, gestem, słowem ale też wyznaczaj granice – mów, na co się nie...

PPP - DZIECI I MŁODZIEŻ

Pomóżmy dzieciom, by każde z nich stało się tym, kim stać się może” J. Korczak   Oferta zajęć grupowych na terenie Poradni w II semestrze roku szkolnego 2013/2014   Dla dzieci i młodzieży: Kształtowanie kompetencji...

PRZEZIĘBIENIE

Co robić, gdy bierze cię przeziębienie   Gdy tylko zauważysz u siebie pierwsze objawy przeziębienia, zacznij działać. Na szczęście przeziębienie rozwija się powoli, gdy zatem szybko wkroczysz do akcji, możesz mu zaradzić.  ...

PPP - RODZICE DZIECI PRZEDSZKOLNYCH

Dla rodziców - Przedszkole Wykłady i prelekcje   temat osoby prowadzące Rozwój mowy dziecka. Kiedy należy zgłosić się do logopedy. Maria Sadowska Czy moje dziecko ma wadę wymowy? Mirosława Sielicka Zagrożenia i stres związany z używaniem komputerów przez dzieci...

INTERNET I DZIECI

Internet w wychowaniu dziecka. Media w wychowaniu są potrzebne, lecz nie są niezbędne. Jeśli kto mówi, że media są zagrożeniem w wychowaniu, to należy sprostować: zagrożeniem jest człowiek, który w sposób niewłaściwy...

PRZYKAZANIA PRZYJACIÓŁKI

Prawdziwa przyjaciółka   Co powinna a czego nie powinna robić prawdziwa przyjaciółka? 9 przykazań przyjaciółki: 1. Będzie wspierała Cię w dążeniu do celów, nie powie Ci, że się nie nadajesz do niczego,...

OGLĄDANIE TELEWIZJI

6 POWODÓW BY OGRANICZYĆ OGLĄDANIE TELEWIZJI OBNIŻA AKTYWNOŚĆ UMYSŁOWĄ.     Psychologowie udowodnili, że kilkugodzinne wpatrywanie się w ekran wprowadza w stan złudnego odprężenia i lekkiej hipnozy. Aktywność umysłowa jest wtedy niższa niż normalnie. Z...

DZIECKO A NARKOTYKI

Co zrobić, gdy dziecko ma już za sobą pierwszy kontakt z narkotykami ? Może się zdarzyć, że mimo Twoich najlepszych starań, uwagi i znajomości problemu, Twoje dziecko sięgnie po narkotyki. Nie...

PRACA DOMOWA

CZY POMAGAĆ W ODRABIANIU LEKCJI?     Z DZIECKIEM, A NIE ZA DZIECKO Łatwiej jest w kilka minut odrobić lekcje za dziecko, niż siedzieć z nim przy biurku i tracić cenny czas na wyjaśnienia....

DOPALACZE

Dopalacze CO   TO   SĄ   DOPALACZE ? KILKA   ISTOTNYCH   INFORMACJI   NA   ICH   TEMAT Ostatnio w prasie i w TV pojawiło się wiele doniesień na temat tzw. ,,dopalaczy”   Czy jednak naprawdę wiadomo co to są dopalacze? Terminu...

POMOCY !!!

Gdzie szukać pomocy:     Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Suwałkach, ul. Mickiewicza 1 tel. 87 5628001, www.um.suwalki.pl Poradnia Uzależnienia i Współuzależnienia od Alkoholu w Suwałkach, ul. Reja 67 A tel. 87 5626459, www.spspzoz.pl Poradnia Terapii...

PPP - OFERTA DLA RODZICÓW

Oferta poradni dla Rodziców w II semestrze roku szkolnego 2013/2014   Szkoła dla Rodziców- warsztaty umiejętności wychowawczych dla rodziców   Grupa wsparcia dla rodziców, którzy ukończyli warsztaty "Szkoła dla Rodziców"   Wychowanie bez klapsa- zajęcia dla...