Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.     

   Zespół Szkół w Przebrodzie – szkoła położona w woj. podlaskim, w  Gminie Suwałki. Zespół tworzą: punkt przedszkolny, oddział przedszkolny, szkoła podstawowa i gimnazjum. Do obwodu szkoły należą wsie: Zielone Kamedulskie, Wychodne, Przebród, Kropiwne Stare, Kropiwne Nowe, Trzciane, Żyliny, Białe,  Niemcowizna, Wasilczyki, Kuków.

    Do czerwca  2004 roku funkcjonowała tylko szkoła podstawowa. Od 1 września 2004r. utworzono Zespół Szkół ,w którym powstało gimnazjum. W 2010 roku szkole podstawowej i gimnazjum nadano imię 2 Pułku Ułanów Grochowskich. Od momentu nadania imienia szkole kultywowanie pamięci i tradycji  2 Pułku Ułanów Grochowskich stało się dniem codziennym. Placówka współpracuje ze Stowarzyszeniem Ułanów Grochowskich im. Józefa Dwernickiego w Podkowie Leśnej.

 Nadrzędnym celem placówki jest wszechstronny rozwój ucznia. Nasza szkoła przygotowuje wychowanków do pełnienia ważnych i odpowiedzialnych ról w dorosłym życiu. W niej jest miejsce dla każdego ucznia i możliwość rozwoju jego zainteresowań i zdolności.

Szkoła wychowując:

 • rozwija u młodzieży poczucie odpowiedzialności oraz dyscypliny pracy i nauki;
 • upowszechnia wśród młodzieży wiedzę ekologiczną oraz kształtuje właściwe postawy wobec problemów ochronnych środowiska;
 • umożliwia absolwentom dokonanie świadomego wyboru dalszego kierunku kształcenia i wykonywania wybranego zawodu;
 • kładzie duży nacisk na wychowanie dzieci i młodzieży w duchu patriotyzmu;
 • uwrażliwia dzieci i młodzież na potrzeby innych.

Szkoła zapewnia:

 • kompetentnych nauczycieli i wychowawców;
 • opiekę, przyjazne, bezpieczne i korzystne dla zdrowia warunki edukacji;
 • poszanowanie praw ucznia;
 • warunki prawidłowego rozwoju psychofizycznego;
 • możliwość poznawania regionu i kraju. 

      W naszej szkole brak jest anonimowości – wszyscy  uczniowie znają się z imienia i nazwiska. Nauczyciele też nie mają problemów z ich rozpoznaniem. Wychowawcy dysponują dużą wiedzą na temat środowiska rodzinnego uczniów, co wpływa na wieloaspektowe stymulowanie rozwoju emocjonalnego i społecznego dziecka.

          Placówka zdobyła certyfikat przyjaznej i bezpiecznej szkoły dla ucznia.

     Wzięła udział w ogólnopolskim programie przeciwdziałania przemocy „Szkoła bez przemocy” i „Szkoła z klasą”. Mimo różnic wieku w szkole nikt nie zauważa znęcania się nad młodszymi czy agresywnych zachowań. Nauczyciele są w stanie zapanować nad najdrobniejszymi przejawami niewłaściwego zachowania, gdyż dostrzegają je już w momencie wystąpienia. Ponadto dobry kontakt z domem rodzinnym uczniów sprawia, że nie ma rozbieżnych stanowisk w kwestii wychowania. Rodzice nie obawiają się, że ich dzieci zetkną się w szkole z używkami, wymuszeniami, zastraszeniami. W szkole panuje przyjacielska atmosfera. Uczniowie nie boją się przyjść i porozmawiać z nauczycielami, pracownikami szkoły o problemach, nawet osobistych. Nikt tu nie jest pozostawiony sam sobie. Rodzice mają zaufanie do wychowawców i nauczycieli, nie obawiają się powierzyć dziecka ich opiece nawet na kilkudniowe wyjazdy. Wśród nauczycieli panuje wzajemna życzliwość i serdeczność. Wiele zadań wykonywanych jest we współpracy, gdzie angażują się wszyscy. Stanowi to dobry przykład do naśladowania dla uczniów.                                                                             

      W szkole prowadzone są liczne koła zainteresowań, uczniowie mają możliwość rozwijać pasje zarówno artystyczne, jak i naukowe. Aktywnie działa Uczniowski Klub Sportowy „Szapiro”. Uczniowie redagują i wydają gazetkę szkolną „Znad Szczeberki”. Niemal każdy uczeń odnosi sukces, bo u każdego można odkryć wrodzone lub nabyte zdolności czy uzdolnienia i na tej bazie następuje budowanie osobowości dziecka. Uczniowie odnoszą sukcesy w konkursach przedmiotowych, artystycznych, sportowych na szczeblu gminnym, powiatowym, wojewódzkim. W zmaganiach konkursowych nie obawiają się konkurencji uczniów z dużych szkół. Mają poczucie swojej wartości i potrafią odnaleźć się w nowych sytuacjach.                                                                

      Rodzice czują się współgospodarzami szkoły, podejmują działania mające na celu wspieranie materialne placówki poprzez pomoc w organizowaniu festynów, kiermaszy oraz wykonują prace niezbędne w funkcjonowaniu szkoły. Jednozmianowość, położenie szkoły w pobliżu miejsca zamieszkania uczniów - to ważne aspekty sprzyjające właściwemu rozwojowi dziecka. W szkole funkcjonuje świetlica, gdzie dzieci mają zapewnioną opiekę do momentu odjazdu autobusu szkolnego.                      

       Dobra baza dydaktyczna ułatwia uczniowi dostęp do nowoczesnych technologii multimedialnych, ciekawych gier i zabaw, sprzętu sportowego. Każda sala lekcyjna wyposażona jest w projektor multimedialny oraz dostęp do Internetu.

      Szkoła jest ośrodkiem kultury dla lokalnej społeczności. W kalendarzu uroczystości szkolnych znajdują się imprezy o charakterze środowiskowym. Są to uroczystości patriotyczno - historyczne, świąteczne, rodzinne czy szkolne, w których uczestniczą uczniowie, rodzice i zaproszeni goście. Szkoła organizuje liczne konkursy ,które  cieszą się zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży.

      Szkoła realizuje różne projekty edukacyjne pozyskując fundusze na zajęcia pozalekcyjne oraz modernizację placówki. Zrealizowane projekty to: „PRO EDUKACJA”,  „Edukacja z Weroniką?” , „Janko Muzykant”, „Mój region - moją szansą?”, „Rozwiń skrzydła - mierz wysoko”, „Transfer szans” realizowany w partnerstwie ze Szkołą Podstawową nr 9 w Suwałkach.

Obecnie szkoła realizuje projekt edukacyjny „PRO EDUKACJA 3” i „AKADEMIA SUKCESU”.

      Od roku 2011 szkoła współpracuje z polską Szkołą Średnią im. Św. Kazimierza w Miednikach Królewskich na Wileńszczyźnie. Bezpośrednie kontakty między szkołami służą wymianie doświadczeń, promocji szkół, nawiązywaniu przyjaźni między dziećmi i dorosłymi, organizowaniu wspólnych imprez kulturalno – rekreacyjnych oraz rozbudzaniu zainteresowań wynikających z poznawania sąsiedniego kraju.

                                      

PRZEGLĄD ARTYKUŁÓW Z KATEGORII PEDAGOG

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
Prev Next

MAMO, NIE KRZYCZ NA MNIE

"Mamo, nie krzycz na mnie". O destrukcyjnym wpływie krzyku Dlaczego krzyczymy na dzieci? Zwykle ma to miejsce, kiedy maluch czymś nas zdenerwuje - nie posprząta zabawek, nie chce się ubierać, kłóci...

JAK SPRAWIĆ, BY DZIECKO CIĘ SŁUCHAŁO?

Poznaj 12 skutecznych sposobów  i  5, które zupełnie nie działają Jako rodzice doskonale wiemy, że zachowanie dziecka bywa czasem trudne do zniesienia (może nawet częściej niż czasem). Dzieci bywają uparte, wolą...

JAK MOTYWOWAĆ DZIECI

MOTYWOWANIE DZIECI DO DZIAŁANIA Większość z rodziców marzy, aby jego dziecko wyrosło na dobrego, mądrego człowieka, który nie tylko da sobie radę w życiu, ale również zaspokoi własne potrzeby i sprosta...

WCZESNA POMOC SZANSĄ DLA NAJMŁODSZYCH

Wczesna pomoc szansą dla najmłodszych Decyzją Prezydenta Miasta Suwałk w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej został uruchomiony program „Prowadzenie kampanii informacyjnej, zwiększającej świadomość rodziców w zakresie wykrywania nieprawidłowości w rozwoju dzieci”. Ma on pomóc...

DOPALACZE

Dopalacze CO   TO   SĄ   DOPALACZE ? KILKA   ISTOTNYCH   INFORMACJI   NA   ICH   TEMAT Ostatnio w prasie i w TV pojawiło się wiele doniesień na temat tzw. ,,dopalaczy”   Czy jednak naprawdę wiadomo co to są dopalacze? Terminu...

PRZEZIĘBIENIE

Co robić, gdy bierze cię przeziębienie   Gdy tylko zauważysz u siebie pierwsze objawy przeziębienia, zacznij działać. Na szczęście przeziębienie rozwija się powoli, gdy zatem szybko wkroczysz do akcji, możesz mu zaradzić.  ...

PRZYKAZANIA PRZYJACIÓŁKI

Prawdziwa przyjaciółka   Co powinna a czego nie powinna robić prawdziwa przyjaciółka? 9 przykazań przyjaciółki: 1. Będzie wspierała Cię w dążeniu do celów, nie powie Ci, że się nie nadajesz do niczego,...

PPP - DZIECI I MŁODZIEŻ

Pomóżmy dzieciom, by każde z nich stało się tym, kim stać się może” J. Korczak   Oferta zajęć grupowych na terenie Poradni w II semestrze roku szkolnego 2013/2014   Dla dzieci i młodzieży: Kształtowanie kompetencji...

PPP - OFERTA DLA RODZICÓW

Oferta poradni dla Rodziców w II semestrze roku szkolnego 2013/2014   Szkoła dla Rodziców- warsztaty umiejętności wychowawczych dla rodziców   Grupa wsparcia dla rodziców, którzy ukończyli warsztaty "Szkoła dla Rodziców"   Wychowanie bez klapsa- zajęcia dla...

INTERNET I DZIECI

Internet w wychowaniu dziecka. Media w wychowaniu są potrzebne, lecz nie są niezbędne. Jeśli kto mówi, że media są zagrożeniem w wychowaniu, to należy sprostować: zagrożeniem jest człowiek, który w sposób niewłaściwy...

OGLĄDANIE TELEWIZJI

6 POWODÓW BY OGRANICZYĆ OGLĄDANIE TELEWIZJI OBNIŻA AKTYWNOŚĆ UMYSŁOWĄ.     Psychologowie udowodnili, że kilkugodzinne wpatrywanie się w ekran wprowadza w stan złudnego odprężenia i lekkiej hipnozy. Aktywność umysłowa jest wtedy niższa niż normalnie. Z...

PRACA DOMOWA

CZY POMAGAĆ W ODRABIANIU LEKCJI?     Z DZIECKIEM, A NIE ZA DZIECKO Łatwiej jest w kilka minut odrobić lekcje za dziecko, niż siedzieć z nim przy biurku i tracić cenny czas na wyjaśnienia....

POMOCY !!!

Gdzie szukać pomocy:     Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Suwałkach, ul. Mickiewicza 1 tel. 87 5628001, www.um.suwalki.pl Poradnia Uzależnienia i Współuzależnienia od Alkoholu w Suwałkach, ul. Reja 67 A tel. 87 5626459, www.spspzoz.pl Poradnia Terapii...

PPP - RODZICE DZIECI PRZEDSZKOLNYCH

Dla rodziców - Przedszkole Wykłady i prelekcje   temat osoby prowadzące Rozwój mowy dziecka. Kiedy należy zgłosić się do logopedy. Maria Sadowska Czy moje dziecko ma wadę wymowy? Mirosława Sielicka Zagrożenia i stres związany z używaniem komputerów przez dzieci...

POMOC PSYCHOLOGICZNO - PEDAGOGICZNA

  Pomoc psychologiczno-pedagogiczna "Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem, ale dla wielu ludzi jesteś całym światem" Gabriel Garcia Marquez   Podpisane przez Ministra Edukacji Narodowej w dniu 17 listopada 2010r. nowe rozporządzenie...

PPP - RODZICE SP

Dla rodziców - Szkoła podstawowa Wykłady i prelekcje   temat osoby prowadzące Prawidłowa mowa warunkiem sukcesów w nauce. Maria Sadowska Wpływ zaburzeń mowy na trudności szkolne dziecka. Mirosława Sielicka Co powinno niepokoić w wymowie dziecka - czyli kiedy udać...