Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.     

Czcionka:

 

UROCZYSTE OBCHODY
W SZKOLE PODSTAWOWEJ W PRZEBRODZIE

7 listopada po raz trzeci w naszej szkole została zorganizowana wieczornica z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz obchodów Dnia Patrona.

Na uroczystość przybyli zaproszeni przedstawiciele władz samorządowych, rodzice uczniów oraz członkowie ich rodzin. Uroczystość była okazją do włączenia się do akcji „Patriotyczne Śpiewnie”. Organizatorem przedsięwzięcia jest Szkoła Podstawowa nr 12 w Białymstoku we współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Animacji Kultury w Białymstoku. Akcja ma na celu integrowanie społeczności szkolnych i lokalnych województwa podlaskiego wokół idei patriotycznych.

Montaż słowno-muzyczny w wykonaniu przedstawicieli wszystkich klas był hołdem złożonym pokoleniom Polaków, które tworzyły naszą przeszłość i dzięki którym przetrwaliśmy jako Naród. Przybliżał także zasługi Józefa Piłsudskiego, okoliczności powstania 2 Pułku Ułanów Grochowskich w 1917 roku, a także walkę o niepodległość Suwalszczyzny w sierpniu 1919 roku.

Gościliśmy również zespół muzyczny „Nadzieja” z Suwałk , który wystąpił z recitalem piosenek patriotycznych.

Następnego dnia, 8 listopada, uczniowie wszystkich klas udali się na cmentarz, aby uczcić pamięć 243 poległych żołnierzy 2 Pułku Ułanów Grochowskich. Zapalono także znicze na grobach nieznanych żołnierzy.   Była to kontynuacja akcji „Przywrócić pamięć”.

8 listopada o godz. 11.11 cała społeczność szkolna odśpiewała hymn państwowy w ramach ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”.

Dziękujemy wszystkim, którzy tak licznie obejrzeli program literacko-muzyczny i włączyli się do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych.

Składamy również podziękowanie władzom gminy Suwałki, rodzicom, uczniom i nauczycielom za przyłączenie się do akcji „Przywrócić pamięć”- wymianę wkładów do zniczy w dniach 2, 10 i 11 listopada.

 

 


 

 


 

WIECZORNICA PATRIOTYCZNA

 

 • DSC_9851
 • DSC_9856
 • DSC_9858
 • DSC_9864
 • DSC_9870
 • DSC_9871
 • DSC_9874
 • DSC_9877
 • DSC_9878
 • DSC_9883
 • DSC_9885
 • DSC_9886
 • DSC_9888
 • DSC_9891
 • DSC_9893
 • DSC_9897
 • DSC_9898
 • DSC_9899
 • DSC_9902
 • DSC_9903
 • DSC_9907
 • DSC_9909
 • DSC_9912
 • DSC_9915
 • DSC_9918
 • DSC_9920
 • DSC_9921
 • DSC_9924
 • DSC_9925
 • DSC_9926
 • DSC_9928

 

 


 

 

GROBY ŻOŁNIERSKIE

 

 • DSC_9937
 • DSC_9938
 • DSC_9939
 • DSC_9940
 • DSC_9941
 • DSC_9942
 • DSC_9944
 • DSC_9945
 • DSC_9947
 • DSC_9948
 • DSC_9949
 • DSC_9951
 • DSC_9954
 • DSC_9955
 • DSC_9956
 • DSC_9957
 • DSC_9960
 • DSC_9961
 • DSC_9962

 

 


 

SZKOŁA DLA HYMNU 

 

 

 • IMG-20191108-WA0001
 • IMG-20191108-WA0002
 • IMG-20191108-WA0003
 • IMG-20191108-WA0005
 • IMG-20191108-WA0006

 

 

PRZEGLĄD ARTYKUŁÓW Z KATEGORII PEDAGOG

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
Prev Next

MAMO, NIE KRZYCZ NA MNIE

"Mamo, nie krzycz na mnie". O destrukcyjnym wpływie krzyku Dlaczego krzyczymy na dzieci? Zwykle ma to miejsce, kiedy maluch czymś nas zdenerwuje - nie posprząta zabawek, nie chce się ubierać, kłóci...

JAK SPRAWIĆ, BY DZIECKO CIĘ SŁUCHAŁO?

Poznaj 12 skutecznych sposobów  i  5, które zupełnie nie działają Jako rodzice doskonale wiemy, że zachowanie dziecka bywa czasem trudne do zniesienia (może nawet częściej niż czasem). Dzieci bywają uparte, wolą...

WCZESNA POMOC SZANSĄ DLA NAJMŁODSZYCH

Wczesna pomoc szansą dla najmłodszych Decyzją Prezydenta Miasta Suwałk w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej został uruchomiony program „Prowadzenie kampanii informacyjnej, zwiększającej świadomość rodziców w zakresie wykrywania nieprawidłowości w rozwoju dzieci”. Ma on pomóc...

JAK MOTYWOWAĆ DZIECI

MOTYWOWANIE DZIECI DO DZIAŁANIA Większość z rodziców marzy, aby jego dziecko wyrosło na dobrego, mądrego człowieka, który nie tylko da sobie radę w życiu, ale również zaspokoi własne potrzeby i sprosta...

NASZE DZIECI

CO MOŻEMY ZROBIĆ, BY NASZE DZIECI DOBRZE SIĘ ROZWIJAŁY I RADZIŁY SOBIE ZORAZ LEPIEJ   Często nagradzaj dziecko – uśmiechem, gestem, słowem ale też wyznaczaj granice – mów, na co się nie...

PPP - DZIECI I MŁODZIEŻ

Pomóżmy dzieciom, by każde z nich stało się tym, kim stać się może” J. Korczak   Oferta zajęć grupowych na terenie Poradni w II semestrze roku szkolnego 2013/2014   Dla dzieci i młodzieży: Kształtowanie kompetencji...

INTERNET I DZIECI

Internet w wychowaniu dziecka. Media w wychowaniu są potrzebne, lecz nie są niezbędne. Jeśli kto mówi, że media są zagrożeniem w wychowaniu, to należy sprostować: zagrożeniem jest człowiek, który w sposób niewłaściwy...

OGLĄDANIE TELEWIZJI

6 POWODÓW BY OGRANICZYĆ OGLĄDANIE TELEWIZJI OBNIŻA AKTYWNOŚĆ UMYSŁOWĄ.     Psychologowie udowodnili, że kilkugodzinne wpatrywanie się w ekran wprowadza w stan złudnego odprężenia i lekkiej hipnozy. Aktywność umysłowa jest wtedy niższa niż normalnie. Z...

PRACA DOMOWA

CZY POMAGAĆ W ODRABIANIU LEKCJI?     Z DZIECKIEM, A NIE ZA DZIECKO Łatwiej jest w kilka minut odrobić lekcje za dziecko, niż siedzieć z nim przy biurku i tracić cenny czas na wyjaśnienia....

DIETA NA PAMIĘĆ

  Dieta na lepszą pamięć   Czy wiesz, że to co jesz ma wpływ na twoją pamięć? To prawda! To, co jemy, ma bezpośredni wpływ na naszą pamięć. Dlatego też powinnyśmy odpowiednio...

DOPALACZE

Dopalacze CO   TO   SĄ   DOPALACZE ? KILKA   ISTOTNYCH   INFORMACJI   NA   ICH   TEMAT Ostatnio w prasie i w TV pojawiło się wiele doniesień na temat tzw. ,,dopalaczy”   Czy jednak naprawdę wiadomo co to są dopalacze? Terminu...

PPP - RODZICE DZIECI PRZEDSZKOLNYCH

Dla rodziców - Przedszkole Wykłady i prelekcje   temat osoby prowadzące Rozwój mowy dziecka. Kiedy należy zgłosić się do logopedy. Maria Sadowska Czy moje dziecko ma wadę wymowy? Mirosława Sielicka Zagrożenia i stres związany z używaniem komputerów przez dzieci...

PPP - OFERTA DLA RODZICÓW

Oferta poradni dla Rodziców w II semestrze roku szkolnego 2013/2014   Szkoła dla Rodziców- warsztaty umiejętności wychowawczych dla rodziców   Grupa wsparcia dla rodziców, którzy ukończyli warsztaty "Szkoła dla Rodziców"   Wychowanie bez klapsa- zajęcia dla...

PRZEZIĘBIENIE

Co robić, gdy bierze cię przeziębienie   Gdy tylko zauważysz u siebie pierwsze objawy przeziębienia, zacznij działać. Na szczęście przeziębienie rozwija się powoli, gdy zatem szybko wkroczysz do akcji, możesz mu zaradzić.  ...

POMOCY !!!

Gdzie szukać pomocy:     Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Suwałkach, ul. Mickiewicza 1 tel. 87 5628001, www.um.suwalki.pl Poradnia Uzależnienia i Współuzależnienia od Alkoholu w Suwałkach, ul. Reja 67 A tel. 87 5626459, www.spspzoz.pl Poradnia Terapii...

POMOC PSYCHOLOGICZNO - PEDAGOGICZNA

  Pomoc psychologiczno-pedagogiczna "Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem, ale dla wielu ludzi jesteś całym światem" Gabriel Garcia Marquez   Podpisane przez Ministra Edukacji Narodowej w dniu 17 listopada 2010r. nowe rozporządzenie...