Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.     

 

 OBCHODY 100 ROCZNICY ODZYSKANIA PRZEZ POLSKE NIEPODLEGŁOŚCI W SZKOLE PODSTWOWEJ W PRZEBRODZIE

                                                           Nasza szkoła podjęła szereg działań mających na celu uczczenie setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Już w kwietniu ozdobiliśmy klasy i korytarze i przystąpiliśmy do konkursu „W barwach biało-czerwonych” organizowanego przez podlaskie kuratorium oświaty. W szkole został ogłoszony konkurs plastyczny na plakat pt. 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości”.

Nagrodzeni zostali: Jakub Grudkowski, Dominika Jurczyk – I miejsce, Cyprian Grądzki, Karolina Ołdakowska – II miejsce, Julita Sender – III miejsce. Nauczyciel historii, p. Szymon Waszkiewicz, zorganizował międzyszkolny konkurs wiedzy o odzyskaniu niepodległości przez Suwalszczyznę w latach 1918-1920. Laureatem konkursu został Jakub Jasiński, uczeń ze Szkoły Podstawowej im. Lotników Polskich z Płociczna-Tartak, II miejsce zajął Krzysztof Sitko, zaś III – Weronika Borowska.

           Głównym punktem jubileuszowych obchodów była wieczernica przygotowana przez klasę VIII pod kierunkiem p. Agnieszki Kalinowskiej. Przybyli goście na czele z sekretarzem gminy, wójtem elektem p. Zbigniewem Mackiewiczem, licznie zgromadzeni uczniowie, rodzice uczniów oraz członkowie ich rodzin mogli posłuchać interpretacji wierszy i piosenek, poszerzyć swoja wiedzę o walce Polaków o niepodległość w XIX i XX wieku. Montaż słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów był hołdem złożonym pokoleniom Polaków, które tworzyły naszą przeszłość i dzięki którym przetrwaliśmy jako naród. Uroczystość była okazją do włączenia się do akcji „Patriotyczne Śpiewnie”, którą po raz kolejny zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 12 w Białymstoku we współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Animacji Kultury w Białymstoku. Akcja ma na celu integrowanie społeczności szkolnych i lokalnych województwa podlaskiego wokół idei patriotycznych. 

8 listopada klasa VIII i poczet sztandarowy wzięli udział w  obchodach setnej rocznicy niepodległości pod Urzędem Gminy Suwałki.

9 listopada szkoła wzięła udział w akcji „Rekord dla Niepodległej”, tak jak w większości polskich szkół o godzinie 11.11 zabrzmiał hymn „Mazurek Dąbrowskiego”.

Kolejnym akcentem rocznicowych obchodów był udział pocztu sztandarowego i przedstawicieli uczniów w Mszy Św. w kościele bł. Anieli Salawy w Suwałkach. Po Eucharystii udaliśmy się na cmentarz pod pomnik ku czci poległych ułanów 2 Pułku, gdzie nastąpiło podsumowanie akcji „Znicz pamięci” zorganizowanej przez Stowarzyszenie Ułanów Grochowskich przy współpracy z p. Stanisławem Mackiewiczem.

            Zgodnie z kilkuletnią tradycją w przededniu 1 i 11 listopada nasi uczniowie oddali hołd swojemu patronowi. Na pomniku upamiętniającym poległych ułanów oraz na nagrobkach nieznanych żołnierzy zapłonęły znicze pamięci i zawisły proporce szwadronów pułkowych.  


 

 

 "PRZYWRÓCIĆ PAMIĘĆ"

 


 

 • DSC_9031
 • DSC_9032
 • DSC_9034
 • DSC_9035
 • DSC_9037
 • DSC_9038
 • DSC_9039
 • DSC_9040
 • DSC_9041
 • DSC_9042
 • DSC_9043
 • DSC_9044
 • DSC_9045
 • DSC_9046
 • DSC_9047
 • DSC_9048
 • DSC_9049
 • DSC_9050
 • DSC_9051
 • DSC_9052
 • DSC_9053
 • DSC_9055
 • DSC_9056
 • DSC_9057
 • DSC_9058
 • DSC_9059
 • DSC_9060
 • DSC_9061
 • DSC_9062
 • DSC_9063
 • DSC_9064
 • DSC_9065
 • DSC_9067
 • DSC_9069
 • DSC_9070
 • DSC_9073

 

 

"WIECZORNICA PATRIOTYCZNA"

  • DSC_9082
 • DSC_9084
 • DSC_9089
 • DSC_9091
 • DSC_9092
 • DSC_9097
 • DSC_9098
 • DSC_9099
 • DSC_9101
 • DSC_9106
 • DSC_9107
 • DSC_9108
 • DSC_9109
 • DSC_9116
 • DSC_9118
 • DSC_9119
 • DSC_9120
 • DSC_9125
 • DSC_9127
 • DSC_9128
 • DSC_9131
 • DSC_9133

 

 

" WSPÓLNE ODŚPIEWANIE HYMNU NARODOWEGO - 11-11-2018r. godz. 11.11 "

 


 

 • DSC_9138
 • DSC_9139
 • DSC_9140
 • DSC_9141
 • DSC_9142
 • DSC_9143
 • DSC_9144
 • DSC_9145
 • DSC_9146
 • DSC_9147
 • DSC_9148
 • DSC_9149
 • DSC_9150
 • DSC_9151
 • DSC_9152
 • DSC_9153
 • DSC_9154
 • DSC_9155
 • DSC_9156
 • DSC_9157

PRZEGLĄD ARTYKUŁÓW Z KATEGORII PEDAGOG

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
Prev Next

MAMO, NIE KRZYCZ NA MNIE

"Mamo, nie krzycz na mnie". O destrukcyjnym wpływie krzyku Dlaczego krzyczymy na dzieci? Zwykle ma to miejsce, kiedy maluch czymś nas zdenerwuje - nie posprząta zabawek, nie chce się ubierać, kłóci...

JAK SPRAWIĆ, BY DZIECKO CIĘ SŁUCHAŁO?

Poznaj 12 skutecznych sposobów  i  5, które zupełnie nie działają Jako rodzice doskonale wiemy, że zachowanie dziecka bywa czasem trudne do zniesienia (może nawet częściej niż czasem). Dzieci bywają uparte, wolą...

WCZESNA POMOC SZANSĄ DLA NAJMŁODSZYCH

Wczesna pomoc szansą dla najmłodszych Decyzją Prezydenta Miasta Suwałk w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej został uruchomiony program „Prowadzenie kampanii informacyjnej, zwiększającej świadomość rodziców w zakresie wykrywania nieprawidłowości w rozwoju dzieci”. Ma on pomóc...

JAK MOTYWOWAĆ DZIECI

MOTYWOWANIE DZIECI DO DZIAŁANIA Większość z rodziców marzy, aby jego dziecko wyrosło na dobrego, mądrego człowieka, który nie tylko da sobie radę w życiu, ale również zaspokoi własne potrzeby i sprosta...

NASZE DZIECI

CO MOŻEMY ZROBIĆ, BY NASZE DZIECI DOBRZE SIĘ ROZWIJAŁY I RADZIŁY SOBIE ZORAZ LEPIEJ   Często nagradzaj dziecko – uśmiechem, gestem, słowem ale też wyznaczaj granice – mów, na co się nie...

PRZEZIĘBIENIE

Co robić, gdy bierze cię przeziębienie   Gdy tylko zauważysz u siebie pierwsze objawy przeziębienia, zacznij działać. Na szczęście przeziębienie rozwija się powoli, gdy zatem szybko wkroczysz do akcji, możesz mu zaradzić.  ...

DOPALACZE

Dopalacze CO   TO   SĄ   DOPALACZE ? KILKA   ISTOTNYCH   INFORMACJI   NA   ICH   TEMAT Ostatnio w prasie i w TV pojawiło się wiele doniesień na temat tzw. ,,dopalaczy”   Czy jednak naprawdę wiadomo co to są dopalacze? Terminu...

PRZYKAZANIA PRZYJACIÓŁKI

Prawdziwa przyjaciółka   Co powinna a czego nie powinna robić prawdziwa przyjaciółka? 9 przykazań przyjaciółki: 1. Będzie wspierała Cię w dążeniu do celów, nie powie Ci, że się nie nadajesz do niczego,...

INTERNET I DZIECI

Internet w wychowaniu dziecka. Media w wychowaniu są potrzebne, lecz nie są niezbędne. Jeśli kto mówi, że media są zagrożeniem w wychowaniu, to należy sprostować: zagrożeniem jest człowiek, który w sposób niewłaściwy...

PPP - DZIECI I MŁODZIEŻ

Pomóżmy dzieciom, by każde z nich stało się tym, kim stać się może” J. Korczak   Oferta zajęć grupowych na terenie Poradni w II semestrze roku szkolnego 2013/2014   Dla dzieci i młodzieży: Kształtowanie kompetencji...

PPP - OFERTA DLA RODZICÓW

Oferta poradni dla Rodziców w II semestrze roku szkolnego 2013/2014   Szkoła dla Rodziców- warsztaty umiejętności wychowawczych dla rodziców   Grupa wsparcia dla rodziców, którzy ukończyli warsztaty "Szkoła dla Rodziców"   Wychowanie bez klapsa- zajęcia dla...

PRACA DOMOWA

CZY POMAGAĆ W ODRABIANIU LEKCJI?     Z DZIECKIEM, A NIE ZA DZIECKO Łatwiej jest w kilka minut odrobić lekcje za dziecko, niż siedzieć z nim przy biurku i tracić cenny czas na wyjaśnienia....

POMOCY !!!

Gdzie szukać pomocy:     Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Suwałkach, ul. Mickiewicza 1 tel. 87 5628001, www.um.suwalki.pl Poradnia Uzależnienia i Współuzależnienia od Alkoholu w Suwałkach, ul. Reja 67 A tel. 87 5626459, www.spspzoz.pl Poradnia Terapii...

POMOC PSYCHOLOGICZNO - PEDAGOGICZNA

  Pomoc psychologiczno-pedagogiczna "Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem, ale dla wielu ludzi jesteś całym światem" Gabriel Garcia Marquez   Podpisane przez Ministra Edukacji Narodowej w dniu 17 listopada 2010r. nowe rozporządzenie...

PPP - RODZICE SP

Dla rodziców - Szkoła podstawowa Wykłady i prelekcje   temat osoby prowadzące Prawidłowa mowa warunkiem sukcesów w nauce. Maria Sadowska Wpływ zaburzeń mowy na trudności szkolne dziecka. Mirosława Sielicka Co powinno niepokoić w wymowie dziecka - czyli kiedy udać...

PPP - RODZICE GIMNAZJALISTÓW

Dla rodziców - Gimnazjum Wykłady i prelekcje   temat osoby prowadzące Zagrożenie narkomanią wśród uczniów Barbara Jurewicz Choroby i zaburzenia psychiczne u dzieci i młodzieży. Anna Cieślukowska Uzależnienie od komputera wśród dzieci i młodzieży. Magdalena Kościesza Problemy okresu dorastania. Barbara Leśniewska-Gawryś Moje dziecko...