Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.     

 

 PROJEKT

„DOBRY ZAWÓD - FAJNE ŻYCIE" - popularyzacja kształcenia zawodowego w województwie podlaskim" – to projekt finansowany ze środków Unii Europejskiej z zakresu doradztwa zawodowego, do którego przystąpiło nasze gimnazjum.

Celem niniejszego projektu jest upowszechnienie kształcenia zawodowego w woj. podlaskim poprzez realizację kursów, eventów edukacyjno-zawodowych, doradztwa edukacyjno-zawodowego, spotkań mentoringowych i wizyt studyjnych u przedsiębiorców oraz pakiet działań informacyjno-promocyjnych.


Planowane efekty:
• opracowanie narzędzia umożliwiającego komunikację w formie elektronicznej,

• targi edukacyjno-zawodowe,
• doradztwo edukacyjno-zawodowe dedykowane uczniom,
• spotkania mentoringowe uczniów z pracodawcami,
• wizyty studyjne gimnazjalistów w przedsiębiorstwach,
• konkursy dedykowane różnym zawodom,
• kampania upowszechniająca szkolnictwo zawodowe,
• wsparcie dedykowane rodzicom,
• wsparcie dedykowane szkołom kształcenia zawodowego w zakresie promocji oraz rekrutacji,
• organizacja subregionalnych eventów promocyjnych dedykowanych poszczególnym branżom i zawodom,
• warsztaty dla doradców zawodowych z zakresu innowacyjnych metod przekazu informacji zawodowych.
Działania projektu umożliwią uczniom:
• kształtowanie aktywności zawodowej,
• pomoc rodzinie w kształtowaniu określonych postaw i zachowań związanych z planowaniem kariery zawodowej ich dzieci,
• dostęp do informacji zawodowej dla uczniów, nauczycieli oraz rodziców,
• świadome, trafniejsze decyzje edukacyjne i zawodowe,
• mniej niepowodzeń szkolnych, zniechęcenia, porzucania szkoły a potem pracy, jako konsekwencji niewłaściwych wyborów,
• utworzenie na terenie szkoły bazy informacji edukacyjnej i zawodowej oraz zapewnienie jej systematycznej aktualizacji.

 

 


 

 

 NAGRODA DLA KUBY ŻUKOWSKIEGO

 

 

 

Jakub Żukowski uczeń klasy III gimnazjum został nagrodzony w konkursie
„ Zawód przyszłości”, który przeprowadzony był w ramach projektu „Dobry zawód – fajne życie – popularyzacja kształcenia zawodowego w województwie podlaskim” Nagrody ufundowane zostały przez Izbą Rzemieślniczą i Przedsiębiorczości w Białymstoku. Nasz uczeń otrzymał kartę podarunkową o wartości 100 zł do zrealizowania w Empiku oraz drobne gadżety.

 

 

         

 

 


 

 

Wyniki I etapu konkursu o zawodach i regionalnym rynku pracy

         Do konkursu wiedzy o zawodach zgłosiło się 11 uczniów z klasy II i III gimnazjum. Konkurs organizowany jest przez Izbę Rzemieślniczą i Przedsiębiorczości w Białymstoku w ramach projektu „DOBRY ZAWÓD – FAJNE ŻYCIE – popularyzacja kształcenia zawodowego w województwie podlaskim”. Pierwszy etap już za nami. Do drugiego etapu wiedzy o zawodach i regionalnym rynku pracy, zostali zakwalifikowani następujący uczniowie:

                                                                                                                                                

Lp Imię i nazwisko ucznia 
1          Dominika Jurczyk
2          Mateusz Tylenda
3          Patryk Sokół
4          Bartosz Grygo

         Julita Kotarska

 

 Gratulacje!

Regulamin  plik  pdf

 

Wyjazd studyjny uczniów klasy II i III gimnazjum do firmy MALOW i Zespołu Szkół Technicznych w Suwałkach  24 maja 2018 r.


 

 

 

 • IMG-20180528-WA0001
 • IMG-20180528-WA0002
 • IMG-20180528-WA0003
 • IMG-20180528-WA0004
 • IMG-20180528-WA0005
 • IMG-20180528-WA0006
 • IMG-20180528-WA0007
 • IMG-20180528-WA0008
 • IMG-20180528-WA0009
 • IMG-20180528-WA0010

 

 


     6 marca 2018 r. uczniowie klas II i III gimnazjum zwiedzili zakład pracy IDEA NORD oraz Zespół Szkół nr 6 im. Karola Brzostowskiego w Suwałkach w ramach projektu „DOBRY ZAWÓD - FAJNE ŻYCIE”.
Uczniowie mieli okazję poznać z bliska specyfikę pracy w zwiedzanym zakładzie oraz ofertę kierunków kształcenia w szkole.


 

 • 20180306_082744
 • 20180306_082751
 • 20180306_083137
 • IMG-20180306-WA0001
 • IMG-20180306-WA0002
 • IMG-20180306-WA0003
 • IMG-20180306-WA0004
 • IMG-20180306-WA0005
 • IMG-20180306-WA0006
 • IMG-20180306-WA0007

 

 

PRZEGLĄD ARTYKUŁÓW Z KATEGORII PEDAGOG

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
Prev Next

MAMO, NIE KRZYCZ NA MNIE

"Mamo, nie krzycz na mnie". O destrukcyjnym wpływie krzyku Dlaczego krzyczymy na dzieci? Zwykle ma to miejsce, kiedy maluch czymś nas zdenerwuje - nie posprząta zabawek, nie chce się ubierać, kłóci...

JAK SPRAWIĆ, BY DZIECKO CIĘ SŁUCHAŁO?

Poznaj 12 skutecznych sposobów  i  5, które zupełnie nie działają Jako rodzice doskonale wiemy, że zachowanie dziecka bywa czasem trudne do zniesienia (może nawet częściej niż czasem). Dzieci bywają uparte, wolą...

WCZESNA POMOC SZANSĄ DLA NAJMŁODSZYCH

Wczesna pomoc szansą dla najmłodszych Decyzją Prezydenta Miasta Suwałk w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej został uruchomiony program „Prowadzenie kampanii informacyjnej, zwiększającej świadomość rodziców w zakresie wykrywania nieprawidłowości w rozwoju dzieci”. Ma on pomóc...

JAK MOTYWOWAĆ DZIECI

MOTYWOWANIE DZIECI DO DZIAŁANIA Większość z rodziców marzy, aby jego dziecko wyrosło na dobrego, mądrego człowieka, który nie tylko da sobie radę w życiu, ale również zaspokoi własne potrzeby i sprosta...

NASZE DZIECI

CO MOŻEMY ZROBIĆ, BY NASZE DZIECI DOBRZE SIĘ ROZWIJAŁY I RADZIŁY SOBIE ZORAZ LEPIEJ   Często nagradzaj dziecko – uśmiechem, gestem, słowem ale też wyznaczaj granice – mów, na co się nie...

PRZEZIĘBIENIE

Co robić, gdy bierze cię przeziębienie   Gdy tylko zauważysz u siebie pierwsze objawy przeziębienia, zacznij działać. Na szczęście przeziębienie rozwija się powoli, gdy zatem szybko wkroczysz do akcji, możesz mu zaradzić.  ...

DOPALACZE

Dopalacze CO   TO   SĄ   DOPALACZE ? KILKA   ISTOTNYCH   INFORMACJI   NA   ICH   TEMAT Ostatnio w prasie i w TV pojawiło się wiele doniesień na temat tzw. ,,dopalaczy”   Czy jednak naprawdę wiadomo co to są dopalacze? Terminu...

PRZYKAZANIA PRZYJACIÓŁKI

Prawdziwa przyjaciółka   Co powinna a czego nie powinna robić prawdziwa przyjaciółka? 9 przykazań przyjaciółki: 1. Będzie wspierała Cię w dążeniu do celów, nie powie Ci, że się nie nadajesz do niczego,...

INTERNET I DZIECI

Internet w wychowaniu dziecka. Media w wychowaniu są potrzebne, lecz nie są niezbędne. Jeśli kto mówi, że media są zagrożeniem w wychowaniu, to należy sprostować: zagrożeniem jest człowiek, który w sposób niewłaściwy...

PPP - DZIECI I MŁODZIEŻ

Pomóżmy dzieciom, by każde z nich stało się tym, kim stać się może” J. Korczak   Oferta zajęć grupowych na terenie Poradni w II semestrze roku szkolnego 2013/2014   Dla dzieci i młodzieży: Kształtowanie kompetencji...

PPP - OFERTA DLA RODZICÓW

Oferta poradni dla Rodziców w II semestrze roku szkolnego 2013/2014   Szkoła dla Rodziców- warsztaty umiejętności wychowawczych dla rodziców   Grupa wsparcia dla rodziców, którzy ukończyli warsztaty "Szkoła dla Rodziców"   Wychowanie bez klapsa- zajęcia dla...

PRACA DOMOWA

CZY POMAGAĆ W ODRABIANIU LEKCJI?     Z DZIECKIEM, A NIE ZA DZIECKO Łatwiej jest w kilka minut odrobić lekcje za dziecko, niż siedzieć z nim przy biurku i tracić cenny czas na wyjaśnienia....

POMOCY !!!

Gdzie szukać pomocy:     Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Suwałkach, ul. Mickiewicza 1 tel. 87 5628001, www.um.suwalki.pl Poradnia Uzależnienia i Współuzależnienia od Alkoholu w Suwałkach, ul. Reja 67 A tel. 87 5626459, www.spspzoz.pl Poradnia Terapii...

POMOC PSYCHOLOGICZNO - PEDAGOGICZNA

  Pomoc psychologiczno-pedagogiczna "Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem, ale dla wielu ludzi jesteś całym światem" Gabriel Garcia Marquez   Podpisane przez Ministra Edukacji Narodowej w dniu 17 listopada 2010r. nowe rozporządzenie...

PPP - RODZICE SP

Dla rodziców - Szkoła podstawowa Wykłady i prelekcje   temat osoby prowadzące Prawidłowa mowa warunkiem sukcesów w nauce. Maria Sadowska Wpływ zaburzeń mowy na trudności szkolne dziecka. Mirosława Sielicka Co powinno niepokoić w wymowie dziecka - czyli kiedy udać...

PPP - RODZICE GIMNAZJALISTÓW

Dla rodziców - Gimnazjum Wykłady i prelekcje   temat osoby prowadzące Zagrożenie narkomanią wśród uczniów Barbara Jurewicz Choroby i zaburzenia psychiczne u dzieci i młodzieży. Anna Cieślukowska Uzależnienie od komputera wśród dzieci i młodzieży. Magdalena Kościesza Problemy okresu dorastania. Barbara Leśniewska-Gawryś Moje dziecko...