Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.     

OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

DSC 6571

 Wieczornica patriotyczna

99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości w tym roku szkolnym uczciliśmy wieczornicą, na którą zostali zaproszeni przedstawiciele władz samorządowych, rodzice uczniów oraz członkowie ich rodzin. Uroczystość była okazją do włączenia się do akcji „Patriotyczne Śpiewnie”. Organizatorem przedsięwzięcia jest Szkoła Podstawowa nr 12 w Białymstoku we współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Animacji Kultury w Białymstoku. Akcja ma na celu integrowanie społeczności szkolnych i lokalnych województwa podlaskiego wokół idei patriotycznych.

Jest też spotkaniem pokoleń. Wspólne śpiewanie umacnia tożsamość narodową w sercach młodych Polaków i honoruje ludzi, którzy walczyli o niepodległość Polski. Licznie zgromadzeni dorośli wykonali z uczniami pieśni: Rota, Szara piechota, Przybyli ułani pod okienko i Marsz I Brygady. Montaż słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów był hołdem złożonym pokoleniom Polaków, które tworzyły naszą przeszłość i dzięki którym przetrwaliśmy jako Naród. Przybliżał także zasługi Józefa Piłsudskiego, okoliczności powstania 2 Pułku Ułanów Grochowskich w 1917 roku, a także walkę o niepodległość Suwalszczyzny w sierpniu 1919 roku.

            Nastrój był bardzo uroczysty, na co złożyły się: interpretacja wierszy i piosenek, piękna i nastrojowa scenografia oraz gra świateł.

 

 • DSC_6537
 • DSC_6538
 • DSC_6542
 • DSC_6543
 • DSC_6544
 • DSC_6547
 • DSC_6549
 • DSC_6551
 • DSC_6554
 • DSC_6558
 • DSC_6560
 • DSC_6561
 • DSC_6564
 • DSC_6566
 • DSC_6567
 • DSC_6568
 • DSC_6570
 • DSC_6571
 • DSC_6577
 • DSC_6578
 • DSC_6579
 • DSC_6580
 • DSC_6583
 • DSC_6586
 • DSC_6587
 • DSC_6588
 • DSC_6590
 • DSC_6590_1
 • DSC_6592
 • DSC_6594

 

 

 

PRZEGLĄD ARTYKUŁÓW Z KATEGORII PEDAGOG

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
Prev Next

MAMO, NIE KRZYCZ NA MNIE

"Mamo, nie krzycz na mnie". O destrukcyjnym wpływie krzyku Dlaczego krzyczymy na dzieci? Zwykle ma to miejsce, kiedy maluch czymś nas zdenerwuje - nie posprząta zabawek, nie chce się ubierać, kłóci...

JAK SPRAWIĆ, BY DZIECKO CIĘ SŁUCHAŁO?

Poznaj 12 skutecznych sposobów  i  5, które zupełnie nie działają Jako rodzice doskonale wiemy, że zachowanie dziecka bywa czasem trudne do zniesienia (może nawet częściej niż czasem). Dzieci bywają uparte, wolą...

POMOCY !!!

Gdzie szukać pomocy:     Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Suwałkach, ul. Mickiewicza 1 tel. 87 5628001, www.um.suwalki.pl Poradnia Uzależnienia i Współuzależnienia od Alkoholu w Suwałkach, ul. Reja 67 A tel. 87 5626459, www.spspzoz.pl Poradnia Terapii...

OGLĄDANIE TELEWIZJI

6 POWODÓW BY OGRANICZYĆ OGLĄDANIE TELEWIZJI OBNIŻA AKTYWNOŚĆ UMYSŁOWĄ.     Psychologowie udowodnili, że kilkugodzinne wpatrywanie się w ekran wprowadza w stan złudnego odprężenia i lekkiej hipnozy. Aktywność umysłowa jest wtedy niższa niż normalnie. Z...

WCZESNA POMOC SZANSĄ DLA NAJMŁODSZYCH

Wczesna pomoc szansą dla najmłodszych Decyzją Prezydenta Miasta Suwałk w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej został uruchomiony program „Prowadzenie kampanii informacyjnej, zwiększającej świadomość rodziców w zakresie wykrywania nieprawidłowości w rozwoju dzieci”. Ma on pomóc...

NASZE DZIECI

CO MOŻEMY ZROBIĆ, BY NASZE DZIECI DOBRZE SIĘ ROZWIJAŁY I RADZIŁY SOBIE ZORAZ LEPIEJ   Często nagradzaj dziecko – uśmiechem, gestem, słowem ale też wyznaczaj granice – mów, na co się nie...

INTERNET I DZIECI

Internet w wychowaniu dziecka. Media w wychowaniu są potrzebne, lecz nie są niezbędne. Jeśli kto mówi, że media są zagrożeniem w wychowaniu, to należy sprostować: zagrożeniem jest człowiek, który w sposób niewłaściwy...

PPP - OFERTA DLA RODZICÓW

Oferta poradni dla Rodziców w II semestrze roku szkolnego 2013/2014   Szkoła dla Rodziców- warsztaty umiejętności wychowawczych dla rodziców   Grupa wsparcia dla rodziców, którzy ukończyli warsztaty "Szkoła dla Rodziców"   Wychowanie bez klapsa- zajęcia dla...

DOPALACZE

Dopalacze CO   TO   SĄ   DOPALACZE ? KILKA   ISTOTNYCH   INFORMACJI   NA   ICH   TEMAT Ostatnio w prasie i w TV pojawiło się wiele doniesień na temat tzw. ,,dopalaczy”   Czy jednak naprawdę wiadomo co to są dopalacze? Terminu...

PRACA DOMOWA

CZY POMAGAĆ W ODRABIANIU LEKCJI?     Z DZIECKIEM, A NIE ZA DZIECKO Łatwiej jest w kilka minut odrobić lekcje za dziecko, niż siedzieć z nim przy biurku i tracić cenny czas na wyjaśnienia....

CIEKAWE STRONY WWW

Ciekawe strony www www.parpa.pl/ Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych     www.alkoholizm.akcjasos.pl/ Ośrodek Pomocy Psychologicznej VeraVita

HIGIENA OSOBISTA

Pot   Pot-nasz wróg! Jak zawsze być i czuć się świeżo? Sprawdź! Dbaj o higienę Myj się dwa razy dziennie- rano i wieczorem. Jeżeli należysz do osób z nadmierną potliwością rób to nawet...

DIETA NA PAMIĘĆ

  Dieta na lepszą pamięć   Czy wiesz, że to co jesz ma wpływ na twoją pamięć? To prawda! To, co jemy, ma bezpośredni wpływ na naszą pamięć. Dlatego też powinnyśmy odpowiednio...

JAK BYĆ LUBIANYM

Jak być lubianym? Być lubianym znaczy niejednokrotnie być szczęśliwym, ponieważ osoby nie cieszące się sympatią otocznia nie mogą liczyć na pomoc, na dobra radę czy uśmiech w trudnej chwili. Omijają je...

PRZYKAZANIA PRZYJACIÓŁKI

Prawdziwa przyjaciółka   Co powinna a czego nie powinna robić prawdziwa przyjaciółka? 9 przykazań przyjaciółki: 1. Będzie wspierała Cię w dążeniu do celów, nie powie Ci, że się nie nadajesz do niczego,...

POMOC PSYCHOLOGICZNO - PEDAGOGICZNA

  Pomoc psychologiczno-pedagogiczna "Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem, ale dla wielu ludzi jesteś całym światem" Gabriel Garcia Marquez   Podpisane przez Ministra Edukacji Narodowej w dniu 17 listopada 2010r. nowe rozporządzenie...