Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.     

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Drogie Koleżanki, Drodzy Koledzy!

14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej, popularnie zwany Dniem Nauczyciela. Jest to nasze wspólne święto, dzień, w którym  w sposób szczególny, my uczniowie okazujemy wdzięczność naszym pedagogom.

Szanowni Nauczyciele, Szanowni Pracownicy Obsługi i Administracji naszej szkoły, myślę, że dzisiaj- na tym apelu - jest właściwy moment, by wszystkim Wam przekazać jak najserdeczniejsze życzenia i podziękować za cierpliwość, serdeczność i wyrozumiałość okazywane nam na co dzień.

Wam, Drodzy Nauczyciele, dziękujemy za poświęcenie i trud wkładany w naszą edukację i wychowanie, za wiarę w nas, nas nieustannie potrzebujących Waszych rad i wskazówek.

Tymi słowami uczniowie klasy VI przywitali  na apelu z okazji Dnia Edukacji Narodowej swoich nauczycieli. Tegoroczna uroczystość połączona została ze ślubowaniem klasy I szkoły podstawowej i klasy I gimnazjum, którzy złożyli słowa uroczystej przysięgi na  sztandar szkoły.  Prócz uczniów i nauczycieli w uroczystości  uczestniczyli również rodzice i zaproszeni goście – pan Zbigniew Mackiewicz - zastępca Wójta Gminy Suwałki, pan Marek Jeromin – przewodniczący Rady Gminy Suwałki oraz pan Stanisław Grygo – radny Gminy Suwałki.

 


14 października 2016 r. był niezwykle ważnym dniem w życiu uczniów klasy pierwszej. Dziewięcioro wychowanków pani Elwiry Dolistowskiej  złożyło ślubowanie. Najmłodsi  uczniowie  szkoły podstawowej  przyrzekli, że będą dobrymi uczniami i Polakami.

 Po uroczystym ślubowaniu  pani dyrektor dokonała pasowania na ucznia. Później pierwszoklasiści zaprezentowali to, czego się nauczyli. Dzieciakom  z klasy I pogratulowali o rok starsi koledzy a klasy II. Z okazji ślubowania   najmłodsi uczniowie po raz pierwszy wystąpili w granatowych apaszkach i krawatach, a od pani dyrektor otrzymali kokardy narodowe  i miniatury proporczyków 2 Pułku   Ułanów Grochowskich. Rodzice zaś ufundowali pamiątkowe książki i słodki poczęstunek.

Gratulujemy Natalii, Mai, Lenie, Kalinie, dwom Wiktoriom, Miłoszowi, Kamilowi oraz Kubie i życzymy sukcesów w nauce.


Zapraszamy do galerii zdjęć.

 • DEN_2016_01
 • DEN_2016_02
 • DEN_2016_03
 • DEN_2016_04
 • DEN_2016_05
 • DEN_2016_06
 • DEN_2016_07
 • DEN_2016_08
 • DEN_2016_09
 • DEN_2016_10
 • DEN_2016_11
 • DEN_2016_12
 • DEN_2016_13
 • DEN_2016_14
 • DEN_2016_15
 • DEN_2016_16
 • DEN_2016_17
 • DEN_2016_18
 • DEN_2016_19
 • DEN_2016_20
 • DEN_2016_21
 • DEN_2016_22
 • DEN_2016_23

PRZEGLĄD ARTYKUŁÓW Z KATEGORII PEDAGOG

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
Prev Next

MAMO, NIE KRZYCZ NA MNIE

"Mamo, nie krzycz na mnie". O destrukcyjnym wpływie krzyku Dlaczego krzyczymy na dzieci? Zwykle ma to miejsce, kiedy maluch czymś nas zdenerwuje - nie posprząta zabawek, nie chce się ubierać, kłóci...

JAK SPRAWIĆ, BY DZIECKO CIĘ SŁUCHAŁO?

Poznaj 12 skutecznych sposobów  i  5, które zupełnie nie działają Jako rodzice doskonale wiemy, że zachowanie dziecka bywa czasem trudne do zniesienia (może nawet częściej niż czasem). Dzieci bywają uparte, wolą...

JAK MOTYWOWAĆ DZIECI

MOTYWOWANIE DZIECI DO DZIAŁANIA Większość z rodziców marzy, aby jego dziecko wyrosło na dobrego, mądrego człowieka, który nie tylko da sobie radę w życiu, ale również zaspokoi własne potrzeby i sprosta...

WCZESNA POMOC SZANSĄ DLA NAJMŁODSZYCH

Wczesna pomoc szansą dla najmłodszych Decyzją Prezydenta Miasta Suwałk w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej został uruchomiony program „Prowadzenie kampanii informacyjnej, zwiększającej świadomość rodziców w zakresie wykrywania nieprawidłowości w rozwoju dzieci”. Ma on pomóc...

NASZE DZIECI

CO MOŻEMY ZROBIĆ, BY NASZE DZIECI DOBRZE SIĘ ROZWIJAŁY I RADZIŁY SOBIE ZORAZ LEPIEJ   Często nagradzaj dziecko – uśmiechem, gestem, słowem ale też wyznaczaj granice – mów, na co się nie...

PRZEZIĘBIENIE

Co robić, gdy bierze cię przeziębienie   Gdy tylko zauważysz u siebie pierwsze objawy przeziębienia, zacznij działać. Na szczęście przeziębienie rozwija się powoli, gdy zatem szybko wkroczysz do akcji, możesz mu zaradzić.  ...

PPP - RODZICE DZIECI PRZEDSZKOLNYCH

Dla rodziców - Przedszkole Wykłady i prelekcje   temat osoby prowadzące Rozwój mowy dziecka. Kiedy należy zgłosić się do logopedy. Maria Sadowska Czy moje dziecko ma wadę wymowy? Mirosława Sielicka Zagrożenia i stres związany z używaniem komputerów przez dzieci...

PPP - DZIECI I MŁODZIEŻ

Pomóżmy dzieciom, by każde z nich stało się tym, kim stać się może” J. Korczak   Oferta zajęć grupowych na terenie Poradni w II semestrze roku szkolnego 2013/2014   Dla dzieci i młodzieży: Kształtowanie kompetencji...

DOPALACZE

Dopalacze CO   TO   SĄ   DOPALACZE ? KILKA   ISTOTNYCH   INFORMACJI   NA   ICH   TEMAT Ostatnio w prasie i w TV pojawiło się wiele doniesień na temat tzw. ,,dopalaczy”   Czy jednak naprawdę wiadomo co to są dopalacze? Terminu...

INTERNET I DZIECI

Internet w wychowaniu dziecka. Media w wychowaniu są potrzebne, lecz nie są niezbędne. Jeśli kto mówi, że media są zagrożeniem w wychowaniu, to należy sprostować: zagrożeniem jest człowiek, który w sposób niewłaściwy...

HIGIENA OSOBISTA

Pot   Pot-nasz wróg! Jak zawsze być i czuć się świeżo? Sprawdź! Dbaj o higienę Myj się dwa razy dziennie- rano i wieczorem. Jeżeli należysz do osób z nadmierną potliwością rób to nawet...

CZY ROZUMIEMY DZIECI?

Czy rozumiemy własne dzieci? – płaszczyzny rozumienia i nierozumienia.         Chociaż jesteśmy podobno narodem indywidualistów lubimy żyć we wspólnotach. Szczególnie cenimy rodzinę, która skutecznie opiera się różnego rodzaju zagrożeniom i próbom dekonstrukcji.              ...

PPP - RODZICE GIMNAZJALISTÓW

Dla rodziców - Gimnazjum Wykłady i prelekcje   temat osoby prowadzące Zagrożenie narkomanią wśród uczniów Barbara Jurewicz Choroby i zaburzenia psychiczne u dzieci i młodzieży. Anna Cieślukowska Uzależnienie od komputera wśród dzieci i młodzieży. Magdalena Kościesza Problemy okresu dorastania. Barbara Leśniewska-Gawryś Moje dziecko...

PPP - OFERTA DLA RODZICÓW

Oferta poradni dla Rodziców w II semestrze roku szkolnego 2013/2014   Szkoła dla Rodziców- warsztaty umiejętności wychowawczych dla rodziców   Grupa wsparcia dla rodziców, którzy ukończyli warsztaty "Szkoła dla Rodziców"   Wychowanie bez klapsa- zajęcia dla...

DZIECKO A NARKOTYKI

Co zrobić, gdy dziecko ma już za sobą pierwszy kontakt z narkotykami ? Może się zdarzyć, że mimo Twoich najlepszych starań, uwagi i znajomości problemu, Twoje dziecko sięgnie po narkotyki. Nie...

PRACA DOMOWA

CZY POMAGAĆ W ODRABIANIU LEKCJI?     Z DZIECKIEM, A NIE ZA DZIECKO Łatwiej jest w kilka minut odrobić lekcje za dziecko, niż siedzieć z nim przy biurku i tracić cenny czas na wyjaśnienia....