Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.     

OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

 

 

   Obchody Święta Niepodległości rozpoczęliśmy od wysyłania kartek z życzeniami do najbliższych i znajomych. Była to akcja zorganizowana przez Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku do której dołączyła nasza szkoła. Wzięli w niej udział wszyscy uczniowie. Wysłaliśmy 400 kartek. 

 

 • 11
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9

   W niedzielę 10 listopada o godzinie 9 w kościele parafialnym w Żylinach z inicjatywy młodzieży skupionej w Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży odprawiona została msza święta w intencji Ojczyzny i żołnierzy, którzy oddali życie za jej niepodległość. Mszę odprawił ksiądz proboszcz Krzysztof  Żbikowski. Na uroczystość licznie przybyli miejscowi parafianie, w tym uczniowie i absolwenci naszej szkoły. Obecni byli także Pan Zdzisław Paliński, Wójt Gminy Suwałki Pan Tadeusz Chołko i Dyrektor Zespołu Szkół w Przebrodzie Pani Zdzisława Milewska. Społeczność szkolną oficjalnie reprezentował sztandar szkoły w asyście pocztów. W czasie mszy grupa młodzieży (obecnych uczniów jak i absolwentów) zaprezentowała montaż poetycki o drodze naszego narodu do niepodległości. 

 • IMGP2172
 • IMGP2175
 • IMGP2178
 • IMGP2180
 • IMGP2184
 • IMGP2186

   W niedzielne popołudnie (10.XI) o godzinie 14 kilkanaście osób z klas gimnazjalnych zebrało się w szkole aby udać się na cmentarz w Suwałkach w celu zapalenia zniczy przy Ułańskim Pomniku i na żołnierskich grobach. Transport zapewniło 2 rodziców i 4 nauczycieli. Na cmentarzu spotkaliśmy grupę uczniów z wychowawczynią i rodzicami z SP nr 9 w Suwałkach, którzy przyłączyli się do naszej akcji. W czasie ustawiania zniczy ponownie spotykaliśmy się z wieloma wyrazami uznania ze strony przechodzących ludzi. 

 • IMGP2197
 • IMGP2198
 • IMGP2200
 • IMGP2201
 • IMGP2206
 • IMGP2207
 • IMGP2210
 • IMGP2211
 • IMGP2212
 • IMGP2213
 • IMGP2214

   11 listopada przy Pomniku POW na cmentarzu w Suwałkach odbyły się główne  oficjalne uroczystości z okazji Święta Niepodległości. Naszą szkołę reprezentowały delegacje uczniów z poszczególnych klas, poczty sztandarowe ze sztandarem i nauczyciele. Pod Ułański Pomnik przybyliśmy przed rozpoczęciem uroczystości. Złożyliśmy wiązankę kwiatów i chwilą ciszy uczciliśmy ułanów poległych w walkach o niepodległość Ojczyzny. Stojąc przy swoim pomniku wysłuchaliśmy wystąpień przedstawicieli władz i apelu poległych. Po złożeniu kwiatów przy Pomniku POW i na żołnierskich grobach uczestnicy uroczystości zaczęli się rozchodzić. Wtedy to do naszej grupy podeszli członkowie delegacji władz gminy biorącej udział w uroczystości w osobach Pana Wójta, Przewodniczącego Rady Gminy i radnych składając na ręce Pani Dyrektor podziękowanie dla uczniów zaangażowanych w akcję przygotowania i zapalenia zniczy. Do Pomnika podszedł również J. E. Ksiądz Biskup Romuald Kamiński, który z zainteresowaniem obejrzał znicze zapalone na cześć poległych ułanów.

 • IMGP2220
 • IMGP2223
 • IMGP2225
 • IMGP2226
 • IMGP2229
 • IMGP2231
 • IMGP2233
 • IMGP2235
 • IMGP2237
 • IMGP2238
 • IMGP2240
 • IMGP2244
 • IMGP2246
 • IMGP2250
 • IMGP2253
 • IMGP2254
 • IMGP2256
 • IMGP2257
 • IMGP2259
 • IMGP2260
 • IMGP2261
 • IMGP2263
 • IMGP2264
 • IMGP2268
 • IMGP2269
 • IMGP2270
 • IMGP2272
 • IMGP2276
 • IMGP2277
 • IMGP2281
 • IMGP2282
 • IMGP2283
 • IMGP2287
 • IMGP2289
 • IMGP2291
 • IMGP2293
 • IMGP2294

PRZEGLĄD ARTYKUŁÓW Z KATEGORII PEDAGOG

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
Prev Next

MAMO, NIE KRZYCZ NA MNIE

"Mamo, nie krzycz na mnie". O destrukcyjnym wpływie krzyku Dlaczego krzyczymy na dzieci? Zwykle ma to miejsce, kiedy maluch czymś nas zdenerwuje - nie posprząta zabawek, nie chce się ubierać, kłóci...

JAK SPRAWIĆ, BY DZIECKO CIĘ SŁUCHAŁO?

Poznaj 12 skutecznych sposobów  i  5, które zupełnie nie działają Jako rodzice doskonale wiemy, że zachowanie dziecka bywa czasem trudne do zniesienia (może nawet częściej niż czasem). Dzieci bywają uparte, wolą...

WCZESNA POMOC SZANSĄ DLA NAJMŁODSZYCH

Wczesna pomoc szansą dla najmłodszych Decyzją Prezydenta Miasta Suwałk w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej został uruchomiony program „Prowadzenie kampanii informacyjnej, zwiększającej świadomość rodziców w zakresie wykrywania nieprawidłowości w rozwoju dzieci”. Ma on pomóc...

JAK MOTYWOWAĆ DZIECI

MOTYWOWANIE DZIECI DO DZIAŁANIA Większość z rodziców marzy, aby jego dziecko wyrosło na dobrego, mądrego człowieka, który nie tylko da sobie radę w życiu, ale również zaspokoi własne potrzeby i sprosta...

PPP - DZIECI I MŁODZIEŻ

Pomóżmy dzieciom, by każde z nich stało się tym, kim stać się może” J. Korczak   Oferta zajęć grupowych na terenie Poradni w II semestrze roku szkolnego 2013/2014   Dla dzieci i młodzieży: Kształtowanie kompetencji...

INTERNET I DZIECI

Internet w wychowaniu dziecka. Media w wychowaniu są potrzebne, lecz nie są niezbędne. Jeśli kto mówi, że media są zagrożeniem w wychowaniu, to należy sprostować: zagrożeniem jest człowiek, który w sposób niewłaściwy...

PPP - OFERTA DLA RODZICÓW

Oferta poradni dla Rodziców w II semestrze roku szkolnego 2013/2014   Szkoła dla Rodziców- warsztaty umiejętności wychowawczych dla rodziców   Grupa wsparcia dla rodziców, którzy ukończyli warsztaty "Szkoła dla Rodziców"   Wychowanie bez klapsa- zajęcia dla...

DIETA NA PAMIĘĆ

  Dieta na lepszą pamięć   Czy wiesz, że to co jesz ma wpływ na twoją pamięć? To prawda! To, co jemy, ma bezpośredni wpływ na naszą pamięć. Dlatego też powinnyśmy odpowiednio...

PPP - RODZICE GIMNAZJALISTÓW

Dla rodziców - Gimnazjum Wykłady i prelekcje   temat osoby prowadzące Zagrożenie narkomanią wśród uczniów Barbara Jurewicz Choroby i zaburzenia psychiczne u dzieci i młodzieży. Anna Cieślukowska Uzależnienie od komputera wśród dzieci i młodzieży. Magdalena Kościesza Problemy okresu dorastania. Barbara Leśniewska-Gawryś Moje dziecko...

JAK BYĆ LUBIANYM

Jak być lubianym? Być lubianym znaczy niejednokrotnie być szczęśliwym, ponieważ osoby nie cieszące się sympatią otocznia nie mogą liczyć na pomoc, na dobra radę czy uśmiech w trudnej chwili. Omijają je...

HIGIENA OSOBISTA

Pot   Pot-nasz wróg! Jak zawsze być i czuć się świeżo? Sprawdź! Dbaj o higienę Myj się dwa razy dziennie- rano i wieczorem. Jeżeli należysz do osób z nadmierną potliwością rób to nawet...

POMOCY !!!

Gdzie szukać pomocy:     Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Suwałkach, ul. Mickiewicza 1 tel. 87 5628001, www.um.suwalki.pl Poradnia Uzależnienia i Współuzależnienia od Alkoholu w Suwałkach, ul. Reja 67 A tel. 87 5626459, www.spspzoz.pl Poradnia Terapii...

DOPALACZE

Dopalacze CO   TO   SĄ   DOPALACZE ? KILKA   ISTOTNYCH   INFORMACJI   NA   ICH   TEMAT Ostatnio w prasie i w TV pojawiło się wiele doniesień na temat tzw. ,,dopalaczy”   Czy jednak naprawdę wiadomo co to są dopalacze? Terminu...

CIEKAWE STRONY WWW

Ciekawe strony www www.parpa.pl/ Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych     www.alkoholizm.akcjasos.pl/ Ośrodek Pomocy Psychologicznej VeraVita

POMOC PSYCHOLOGICZNO - PEDAGOGICZNA

  Pomoc psychologiczno-pedagogiczna "Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem, ale dla wielu ludzi jesteś całym światem" Gabriel Garcia Marquez   Podpisane przez Ministra Edukacji Narodowej w dniu 17 listopada 2010r. nowe rozporządzenie...

PRACA DOMOWA

CZY POMAGAĆ W ODRABIANIU LEKCJI?     Z DZIECKIEM, A NIE ZA DZIECKO Łatwiej jest w kilka minut odrobić lekcje za dziecko, niż siedzieć z nim przy biurku i tracić cenny czas na wyjaśnienia....