Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.     

 

Procedury funkcjonowania Szkoły Podstawowej im. 2 Pułku Ułanów Grochowskich w Przebrodzie w czasie pandemii w roku szkolnym 2020/2021

1. Do szkoły może uczęszczać uczeń bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych (katar, kaszel, przeziębienie, grypa, angina i inne) oraz gdy domownicy nie przebywają na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych.

2. Uczniowie mogą być przyprowadzani do szkoły i z niej odbierani przez rodziców/ opiekunów bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych. W drodze do i ze szkoły rodzice/opiekunowie z dziećmi oraz uczniowie przestrzegają aktualnych przepisów prawa dotyczących zachowania w przestrzeni publicznej.

3. W autobusie szkolnym każdy uczeń ma obowiązek zakładania maseczki oraz dezynfekcji rąk (za dezynfekcję rąk odpowiada opiekun).

4. W budynku szkoły uczniowie nie mają obowiązku zakładania maseczek.

5. Opiekunowie odprowadzający dzieci mogą wchodzić (w uzasadnionych przypadkach) do przestrzeni wspólnej szkoły, zachowując zasady:
a/ 1 opiekun z dzieckiem/dziećmi,
b/ dystansu od kolejnego opiekuna z dzieckiem/dziećmi min. 1,5 m,
c/ dystansu od pracowników szkoły min. 1,5 m,
d/opiekunowie powinni przestrzegać obowiązujących przepisów prawa związanych z bezpieczeństwem zdrowotnym obywateli (m.in. stosować środki ochronne: osłona ust i nosa, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk).

 6. Nauczyciele rozpoczynają dyżur od godz. 7:30.

7. Nauczyciel dyżurujący w uzasadnionych przypadkach (kaszel, duszności, bóle mięśni) mierzy uczniom temperaturę ciała oraz zwraca uwagę na dezynfekcję rąk.

8. Podwyższona temperatura ciała będzie wskaźnikiem odprowadzenia dziecka do izolatki szkolnej i poinformowania rodziców/ opiekunów, aby jak najszybciej odebrali ucznia ze szkoły.

9. Izolatka przylega do szatni dziewcząt przy sali gimnastycznej.

10. Po uprzednim kontakcie telefonicznym (875638084) lub przez e – dziennik w uzasadnionym przypadku rodzic/opiekun umawia się z nauczycielem/wychowawcą na rozmowę.

11. Jeżeli pracownik szkoły podczas pobytu ucznia na zajęciach zaobserwuje u niego objawy mogące wskazywać na infekcję dróg oddechowych, w tym w szczególności gorączkę, kaszel musi odizolować ucznia, zapewniając min. 2 m odległości od innych osób i niezwłocznie powiadomić rodziców/opiekunów o konieczności odebrania ucznia ze szkoły własnym środkiem transportu.

12. Należy zapewnić sposoby szybkiej, skutecznej komunikacji z opiekunami ucznia. Rekomendowany jest kontakt z wykorzystaniem technik komunikacji na odległość.

13. Należy wietrzyć sale, części wspólne (korytarze) co najmniej raz na godzinę, w czasie przerwy, a w razie potrzeby także w czasie zajęć.

14. Podczas przerw uczniowie mają obowiązek przebywania na tym korytarzu, gdzie odbywają się lekcje danej klasy. Wyjątkiem jest potrzeba skorzystania z toalety, przejście na salę gimnastyczną lub wyjście na zewnątrz budynku.

15. Nauczyciel w klasach I-III organizuje przerwy dla swoich uczniów w interwałach adekwatnych do potrzeb, jednak nie rzadziej niż co 60 min, a w klasach IV-VIII co 45min.

16. Zaleca się korzystanie przez uczniów z boiska szkolnego oraz pobyt na świeżym powietrzu na terenie szkoły, w tym w czasie przerw.

17. Podczas realizacji zajęć, w tym zajęć wychowania fizycznego i sportowych, w których nie można zachować dystansu, należy ograniczyć ćwiczenia i gry kontaktowe.

18. Zajęcia świetlicowe odbywają się w świetlicy szkolnej, a w razie potrzeby w innych wyznaczonych salach. Świetlicę należy wietrzyć (nie rzadziej, niż co godzinę w trakcie przebywania dzieci w świetlicy).

19. Uczniowie podczas pobytu w szkole nie zmieniają przydzielonych sal lekcyjnych                (z wyjątkiem zajęć wychowania fizycznego oraz informatyki i świetlicy) oraz wyznaczonych miejsc przy ławkach.

20. Uczeń posiada własne przybory i podręczniki, które w czasie zajęć mogą znajdować się na stoliku szkolnym ucznia, w tornistrze lub we własnej szafce, jeżeli szkoła posiada szafki. Uczniowie nie powinni wymieniać się przyborami szkolnymi między sobą.

21. Jeżeli jest taka możliwość uczniowie zajmują miejsce w ławce pojedynczo. Podczas przerw dla własnego bezpieczeństwa zaleca się, aby uczniowie zachowywali pomiędzy sobą dystans i zakładali maseczki.

22. Biblioteka szkolna jest do dyspozycji uczniów w każdy poniedziałek i wtorek, uczniowie korzystają z niej w wyznaczonych godzinach.

23. Książki wypożyczone z biblioteki do zwrotu, uczniowie zostawiają w swojej klasie na okres 2 dni kwarantanny. Zwracane książki mają być zapakowane w foliową lub papierową torebkę podpisaną imieniem i nazwiskiem ucznia, który dokonuje zwrotu książek.

24. Pracownicy szkoły korzystają z pomieszczenia socjalnego w budynku sali gimnastycznej.

25. Nauczyciele korzystają z pokoi nauczycielskich.

26. Dyrektor szkoły i pracownicy administracji korzystają z pomieszczenia socjalnego znajdującego się w budynku szkoły.

27. Nauczyciele nie muszą zakładać masek lub przyłbic, natomiast pracownicy obsługi i administracji mają obowiązek noszenia masek lub przyłbic.

PRZEGLĄD ARTYKUŁÓW Z KATEGORII PEDAGOG

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Prev Next

MAMO, NIE KRZYCZ NA MNIE

"Mamo, nie krzycz na mnie". O destrukcyjnym wpływie krzyku Dlaczego krzyczymy na dzieci? Zwykle ma to miejsce, kiedy maluch czymś nas zdenerwuje - nie posprząta zabawek, nie chce się ubierać, kłóci...

JAK SPRAWIĆ, BY DZIECKO CIĘ SŁUCHAŁO?

Poznaj 12 skutecznych sposobów  i  5, które zupełnie nie działają Jako rodzice doskonale wiemy, że zachowanie dziecka bywa czasem trudne do zniesienia (może nawet częściej niż czasem). Dzieci bywają uparte, wolą...

JAK MOTYWOWAĆ DZIECI

MOTYWOWANIE DZIECI DO DZIAŁANIA Większość z rodziców marzy, aby jego dziecko wyrosło na dobrego, mądrego człowieka, który nie tylko da sobie radę w życiu, ale również zaspokoi własne potrzeby i sprosta...

WCZESNA POMOC SZANSĄ DLA NAJMŁODSZYCH

Wczesna pomoc szansą dla najmłodszych Decyzją Prezydenta Miasta Suwałk w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej został uruchomiony program „Prowadzenie kampanii informacyjnej, zwiększającej świadomość rodziców w zakresie wykrywania nieprawidłowości w rozwoju dzieci”. Ma on pomóc...

PPP - DZIECI I MŁODZIEŻ

Pomóżmy dzieciom, by każde z nich stało się tym, kim stać się może” J. Korczak   Oferta zajęć grupowych na terenie Poradni w II semestrze roku szkolnego 2013/2014   Dla dzieci i młodzieży: Kształtowanie kompetencji...

NASZE DZIECI

CO MOŻEMY ZROBIĆ, BY NASZE DZIECI DOBRZE SIĘ ROZWIJAŁY I RADZIŁY SOBIE ZORAZ LEPIEJ   Często nagradzaj dziecko – uśmiechem, gestem, słowem ale też wyznaczaj granice – mów, na co się nie...

PRZEZIĘBIENIE

Co robić, gdy bierze cię przeziębienie   Gdy tylko zauważysz u siebie pierwsze objawy przeziębienia, zacznij działać. Na szczęście przeziębienie rozwija się powoli, gdy zatem szybko wkroczysz do akcji, możesz mu zaradzić.  ...

INTERNET I DZIECI

Internet w wychowaniu dziecka. Media w wychowaniu są potrzebne, lecz nie są niezbędne. Jeśli kto mówi, że media są zagrożeniem w wychowaniu, to należy sprostować: zagrożeniem jest człowiek, który w sposób niewłaściwy...

PPP - RODZICE DZIECI PRZEDSZKOLNYCH

Dla rodziców - Przedszkole Wykłady i prelekcje   temat osoby prowadzące Rozwój mowy dziecka. Kiedy należy zgłosić się do logopedy. Maria Sadowska Czy moje dziecko ma wadę wymowy? Mirosława Sielicka Zagrożenia i stres związany z używaniem komputerów przez dzieci...

PRZYKAZANIA PRZYJACIÓŁKI

Prawdziwa przyjaciółka   Co powinna a czego nie powinna robić prawdziwa przyjaciółka? 9 przykazań przyjaciółki: 1. Będzie wspierała Cię w dążeniu do celów, nie powie Ci, że się nie nadajesz do niczego,...

OGLĄDANIE TELEWIZJI

6 POWODÓW BY OGRANICZYĆ OGLĄDANIE TELEWIZJI OBNIŻA AKTYWNOŚĆ UMYSŁOWĄ.     Psychologowie udowodnili, że kilkugodzinne wpatrywanie się w ekran wprowadza w stan złudnego odprężenia i lekkiej hipnozy. Aktywność umysłowa jest wtedy niższa niż normalnie. Z...

PRACA DOMOWA

CZY POMAGAĆ W ODRABIANIU LEKCJI?     Z DZIECKIEM, A NIE ZA DZIECKO Łatwiej jest w kilka minut odrobić lekcje za dziecko, niż siedzieć z nim przy biurku i tracić cenny czas na wyjaśnienia....

CZY ROZUMIEMY DZIECI?

Czy rozumiemy własne dzieci? – płaszczyzny rozumienia i nierozumienia.         Chociaż jesteśmy podobno narodem indywidualistów lubimy żyć we wspólnotach. Szczególnie cenimy rodzinę, która skutecznie opiera się różnego rodzaju zagrożeniom i próbom dekonstrukcji.              ...

POMOCY !!!

Gdzie szukać pomocy:     Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Suwałkach, ul. Mickiewicza 1 tel. 87 5628001, www.um.suwalki.pl Poradnia Uzależnienia i Współuzależnienia od Alkoholu w Suwałkach, ul. Reja 67 A tel. 87 5626459, www.spspzoz.pl Poradnia Terapii...

POMOC PSYCHOLOGICZNO - PEDAGOGICZNA

  Pomoc psychologiczno-pedagogiczna "Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem, ale dla wielu ludzi jesteś całym światem" Gabriel Garcia Marquez   Podpisane przez Ministra Edukacji Narodowej w dniu 17 listopada 2010r. nowe rozporządzenie...

NAGRODY I KARY W WYCHOWANIU

Nagrody i kary w wychowaniu ,,Rodzina stanowi jedno z najcenniejszych dóbr ludzkości"” (Papież Jan Paweł II)       Świadomość wychowawcza rodziców uwzględnić musi możliwości i potrzeby dziecka, które od początku swego...