Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.     

 

 

"Nasza szkoła bierze udział w konkursie KOLORATORIUM ŚNIEŻKI, który jest organizowany przez śnieżkę - producenta farb. Konkurs jest skierowany do szkół z małych miejscowości takich jak nasza. Dzięki ewentualnej wygranej będziemy mieli szansę na stworzenie pracowni biologiczno-chemicznej (remont sali i wyposażenie).

Jak wiadomo żeby co coś dostać, to w pierwszej kolejności musimy pracować dość intensywnie. Za naszą pracę dostajemy punkty decydujące o przejściu do kolejnego etapu.

Nasze działanie, które musimy wykonać to:

-zgłoszenie szkoły do konkursu- to już wykonaliśmy

-zgłoszenie uczniów klas 4-8 - założenie indywidualnego konta ucznia ( i tu gorąca prośba o szybkie wypełnienie zgód przez rodziców i dołączenie informacji o uczniu: imię i nazwisko ucznia, adres e-mail ucznia, hasło stworzone na potrzeby konkursu zawierające 8 znaków w tym jedna duża litera i jedna cyfra, imię i nazwisko rodzica/opiekuna i adres e-mail rodzica/opiekuna)

-przeprowadzenie min. 3 max 10 doświadczeń które są nam narzucone, oraz przesłanie zdjęć z wykonania

-uczniowie będą zdobywać punkty przez rozwiązywanie quizów ( po zalogowaniu do utworzonego indywidualnego konta) 

- punkty mamy również za samo zgłoszenie ucznia, więc naprawdę warto wyrazić zgodę na udział ucznia w konkursie. Poza tym punkty końcowe zdobyte przez uczestników są wyliczane po zastosowaniu współczynnika korygującego ilość zarejestrowanych uczniów/ wszyscy uczniowie klas 4-8, zatem im aktywnie działających uczniów tym więcej punktów zdobędziemy.

Równolegle odbywa się konkurs indywidualny uczniów. W konkursie indywidualnym uczniowie mają do wyboru dwa zadania.

Pierwszy z konkursów polega na przygotowaniu pracy plastycznej, przedstawiającej portret pamięciowy tajemniczego stworka z gry "Śladami pierwiastków tajemnicy".

Jeśli uczeń pewniej się czuje, łącząc ze sobą słowa niż kolory, może wybrać drugi z konkursów, w ramach którego należy przygotować pracę literacką pod tytułem "Powstanie tajemniczego stworka - opis miejsca zdarzenia".  

W obu przypadkach należy wykazać się pomysłowością i kreatywnością.

Liczę na zaangażowanie i dobrą współpracę zarówno z rodzicami jak i z uczniami w razie pytań jestem do Państwa dyspozycji pod adresem mailowym: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Załączniki zawierają regulamin konkursu, wzór zgody rodzica na udział dziecka w konkursie o grę "Śladami pierwiastków tajemnicy"

link do strony konkursowej: https://koloratorium.pl/

 

ZAŁĄCZNIKI:

- REGULAMIN KONKURSU (PDF)

- ZGODA NA UCZESTNICTWO W KONKURSIE

- ŚLADAMI PIERWIASTKÓW - INSTRUKCJA GRY

PRZEGLĄD ARTYKUŁÓW Z KATEGORII PEDAGOG

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Prev Next

MAMO, NIE KRZYCZ NA MNIE

"Mamo, nie krzycz na mnie". O destrukcyjnym wpływie krzyku Dlaczego krzyczymy na dzieci? Zwykle ma to miejsce, kiedy maluch czymś nas zdenerwuje - nie posprząta zabawek, nie chce się ubierać, kłóci...

JAK SPRAWIĆ, BY DZIECKO CIĘ SŁUCHAŁO?

Poznaj 12 skutecznych sposobów  i  5, które zupełnie nie działają Jako rodzice doskonale wiemy, że zachowanie dziecka bywa czasem trudne do zniesienia (może nawet częściej niż czasem). Dzieci bywają uparte, wolą...

JAK MOTYWOWAĆ DZIECI

MOTYWOWANIE DZIECI DO DZIAŁANIA Większość z rodziców marzy, aby jego dziecko wyrosło na dobrego, mądrego człowieka, który nie tylko da sobie radę w życiu, ale również zaspokoi własne potrzeby i sprosta...

WCZESNA POMOC SZANSĄ DLA NAJMŁODSZYCH

Wczesna pomoc szansą dla najmłodszych Decyzją Prezydenta Miasta Suwałk w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej został uruchomiony program „Prowadzenie kampanii informacyjnej, zwiększającej świadomość rodziców w zakresie wykrywania nieprawidłowości w rozwoju dzieci”. Ma on pomóc...

PPP - DZIECI I MŁODZIEŻ

Pomóżmy dzieciom, by każde z nich stało się tym, kim stać się może” J. Korczak   Oferta zajęć grupowych na terenie Poradni w II semestrze roku szkolnego 2013/2014   Dla dzieci i młodzieży: Kształtowanie kompetencji...

NASZE DZIECI

CO MOŻEMY ZROBIĆ, BY NASZE DZIECI DOBRZE SIĘ ROZWIJAŁY I RADZIŁY SOBIE ZORAZ LEPIEJ   Często nagradzaj dziecko – uśmiechem, gestem, słowem ale też wyznaczaj granice – mów, na co się nie...

PRZEZIĘBIENIE

Co robić, gdy bierze cię przeziębienie   Gdy tylko zauważysz u siebie pierwsze objawy przeziębienia, zacznij działać. Na szczęście przeziębienie rozwija się powoli, gdy zatem szybko wkroczysz do akcji, możesz mu zaradzić.  ...

INTERNET I DZIECI

Internet w wychowaniu dziecka. Media w wychowaniu są potrzebne, lecz nie są niezbędne. Jeśli kto mówi, że media są zagrożeniem w wychowaniu, to należy sprostować: zagrożeniem jest człowiek, który w sposób niewłaściwy...

PPP - RODZICE DZIECI PRZEDSZKOLNYCH

Dla rodziców - Przedszkole Wykłady i prelekcje   temat osoby prowadzące Rozwój mowy dziecka. Kiedy należy zgłosić się do logopedy. Maria Sadowska Czy moje dziecko ma wadę wymowy? Mirosława Sielicka Zagrożenia i stres związany z używaniem komputerów przez dzieci...

PRZYKAZANIA PRZYJACIÓŁKI

Prawdziwa przyjaciółka   Co powinna a czego nie powinna robić prawdziwa przyjaciółka? 9 przykazań przyjaciółki: 1. Będzie wspierała Cię w dążeniu do celów, nie powie Ci, że się nie nadajesz do niczego,...

OGLĄDANIE TELEWIZJI

6 POWODÓW BY OGRANICZYĆ OGLĄDANIE TELEWIZJI OBNIŻA AKTYWNOŚĆ UMYSŁOWĄ.     Psychologowie udowodnili, że kilkugodzinne wpatrywanie się w ekran wprowadza w stan złudnego odprężenia i lekkiej hipnozy. Aktywność umysłowa jest wtedy niższa niż normalnie. Z...

PRACA DOMOWA

CZY POMAGAĆ W ODRABIANIU LEKCJI?     Z DZIECKIEM, A NIE ZA DZIECKO Łatwiej jest w kilka minut odrobić lekcje za dziecko, niż siedzieć z nim przy biurku i tracić cenny czas na wyjaśnienia....

CZY ROZUMIEMY DZIECI?

Czy rozumiemy własne dzieci? – płaszczyzny rozumienia i nierozumienia.         Chociaż jesteśmy podobno narodem indywidualistów lubimy żyć we wspólnotach. Szczególnie cenimy rodzinę, która skutecznie opiera się różnego rodzaju zagrożeniom i próbom dekonstrukcji.              ...

POMOCY !!!

Gdzie szukać pomocy:     Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Suwałkach, ul. Mickiewicza 1 tel. 87 5628001, www.um.suwalki.pl Poradnia Uzależnienia i Współuzależnienia od Alkoholu w Suwałkach, ul. Reja 67 A tel. 87 5626459, www.spspzoz.pl Poradnia Terapii...

POMOC PSYCHOLOGICZNO - PEDAGOGICZNA

  Pomoc psychologiczno-pedagogiczna "Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem, ale dla wielu ludzi jesteś całym światem" Gabriel Garcia Marquez   Podpisane przez Ministra Edukacji Narodowej w dniu 17 listopada 2010r. nowe rozporządzenie...

NAGRODY I KARY W WYCHOWANIU

Nagrody i kary w wychowaniu ,,Rodzina stanowi jedno z najcenniejszych dóbr ludzkości"” (Papież Jan Paweł II)       Świadomość wychowawcza rodziców uwzględnić musi możliwości i potrzeby dziecka, które od początku swego...